iOS

Apple Store’a tenkit yağmuru: Bu defa de Epic Games’in hedefinde!

Teknoloji devi Apple, App Store’da izlediği siyasetler yüzünden vakit zaman gündem oluyor. O denli ki son vakitlerde geliştiricilerden aldığı komitelerde yaptığı değişiklikler birçok şirket ve kişi tarafından tenkit oklarının gayesi olmuştu. Bu kere Epic Games CEO’sunun amacı oldu.

Epic Games CEO’su, App Store’un “Geliştiriciler için hizmet dışı” olduğunu belirtti

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, App Store üzerinden fazla yarar elde ettiği için Apple’ı maksat aldı. Daha evvel birçok büyük ismin gayesinde olan husus bu sefer de oyun geliştiricisinin Sweeney, Apple’ın “rekabet karşıtı” ve “tekelci” olduğunu tez etti.

Epic Games CEO’su, Apple Store’un uygulamalara vasatın altı üzere muamele gösterdiğini ve geliştiricilere hizmet dışı olduğunu belirtti. CEO, birçok kıymetli isim üzere Apple’ı adil olmamakla suçladı. Sweenet, hususa ait olarak şu tabirlere yer verdi.

apple storea tenkit yagmuru bu defa de epic gamesin hedefinde 0 JIzkuycz

Buradaki sorun, klasik bir monopol bağıdır. Apple akıllı telefonlar üretiyor ve akıllı telefonlarından kâr sağlıyorlar ve bunu hak ediyorlar. Lakin daha sonra tüm akıllı telefon alıcılarını uygulama mağazalarını sırf dijital içerik elde etmek için kullanmaya zorlamalı. Öbür tüm uygulama mağazalarının, bir milyar son kullanıcının sahip olduğu donanım konusunda onlarla rekabet etmesini maniler.

App Store, benzeri sebeplerden dolay geçtiğimiz günlerde de Elon Musk’ın amacındaydı. Musk, geçtiğimiz günlerde App Store’un uygulama geliştiricilerinden aldığı App Store komitesi hakkında konuştu. Adaletsizliğe vurgu yapan iş insanı, App Store’un geliştiricilerden kestiği yüzde 30’luk kurulun katiyetle güzel niyetli olmadığını belirtti.

Kaynak: https://shiftdelete.net/epic-games-apple-store-elestiri-yagmuru

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu