Apple, Sözleşmesini İhlal Ettiği İçin Tazminat Talep Ederek Epic Games’e Karşı Çıkıyor!

2 dk


Apple ve Epic Games arasındaki yasal saldırının en son gelişmesinde CNBC tarafından bildirilen Apple, şimdi Epic Games’e App Store’da Fortnite ile olan sözleşmesini ihlal ettiği için karşı çıkıyor. Apple, ne kadar talep ettiği belli olmasa da, ihlal için tazminat istiyor.

Apple, Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’ne başvururken, “Epic’in davası, para konusunda temel bir anlaşmazlıktan başka bir şey değildir. Epic kendisini modern bir Robin Hood olarak tasvir etse de, gerçekte, App Store’dan elde ettiği muazzam değer için hiçbir şey ödemek istemeyen milyarlarca dolarlık bir girişim. ” dedi.

Davanın Detayları

Apple, mahkemenin, App Store ile olan sözleşmesini ihlal ettiği ve Fortnite’ın ödeme sistemiyle kazandığı tüm paranın tazminatını talep eden ve “tüm uygulamalarda harici ödeme mekanizmasını yasaklayan kalıcı bir ihtiyati tedbir arayışındaki diğer durumlarda Epic Games’i sorumlu tutmasını istiyor. Fortnite dahil. ” Dosyaya göre Epic Games, App Store’dan 600 milyon doların üzerinde para topladı.

Apple’ın haberi olmadan Epic, App Store’da gizli bir saldırı düzenlemek için bir lejyon avukat, yayıncı ve teknisyeni görevlendirmekle meşguldü. Epic’in gizli komisyon-hırsızlık işlevini etkinleştireceği 13 Ağustos 2020 sabahı saat 02: 00’den kısa bir süre sonra, Bay Sweeney Apple yöneticilerine bir e-posta göndererek ‘Epic’in artık Apple’ın ödeme işleme kısıtlamalarına uymayacağını açıkladı.

Epic Games, geçtiğimiz ay, App Store’un ödeme sistemini atlatan (Apple’ın uygulama içi satın alımlar için% 30 kesinti uyguladığı) bir ödeme sistemi kurarak Apple’ı App Store’dan yasaklaması için ikna etti ve şu anda haksız tekelleştirme davası açtı. Apple, Fortnite’ı App Store’dan kaldırdığında ekosistemi.

Bu, Apple’ın Fortnite’ı yalnızca App Store’dan (App Store’un kullanım şartlarını ihlal eden oyun) kaldırmakla değil, aynı zamanda Epic’in Unreal Engine’in Apple’ın Geliştirici Konsolu ile bağlantısını kesmekle tehdit etmesine neden oldu ve bu durum, birçok üçüncü taraf oyun geliştiricisini etkileyebilirdi. Fortnite çilesiyle hiçbir ilgisi yok.

Nihayetinde Kuzey Kaliforniya Devre Mahkemesi, Apple’ın Unreal Engine’i Geliştirici Konsolundan kaldıramayacağını açıkladı, ancak Apple’ın Fortnite’ı App Store’dan uzak tutmasına da izin verdi. Bu, tüm Apple cihazlarının, geçen ayın sonlarında piyasaya sürülen oyunun en yeni sezonundan çıkarılmasına neden oldu.

Bir sonraki duruşma ay sonunda yapılacak.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

99
11 Paylaşım, 99 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir