Sıradaki içerik:

Corona Virüsü ile Satılan İlginç Ürünler!

e
sv

Apple News Bu Sene 125 Milyon Kullanıcıya Ulaştığını Açıkladı!

325 okunma

Tim Cook geçen zamanlarda yaptığı bildirimde Apple News haber platformunun 125 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Koronavirüs salgını ile ilgili gerçek haberler yaptıklarını bildiren Cook kaç tanesinin ücretli üyeliğe sahip olduğunu ise belirtmemeyi tercih etti.
Apple News bu yıl altın çağını yaşıyor diyebiliriz çünkü, yıl başından beri tam 25 milyon yeni kullanıcı kazanarak toplam 125 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Bütün dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgının bu artışı etkilediği düşünülüyor. Apple bu yılnin ilk çeyreğinin kazançlarını açıklarken 100 milyonu aşkın kullanıcının Apple News’i kullandığını bildirdi.

Apple CEO’su Tim Cook, Perşembe günü şirketin bu yılnin ikinci mali çeyreği amacıyla kazanç çağrıları yapar iken haberleri paylaştı. Tim Cook, 2015’de kullanıma açılan haber servisinin koronavirüs salgınıyla ilgili son ve gerçek verileri kullananlara aktararak aylık aktif kullanıcı adedinin 125 milyona yükseldiğini söyledi. Bu rakamlardan, Apple’ın kullanıcı adedinin artmasını koronavirüs ile ilgili son derece gerçek ve itimat edilir haber yapmasıyla bağdaştırabiliriz. Kısacası, çoğu insan koronavirüs ile ilgili bilgi alabilmek amacıyla Apple’ın haber platformuna başvuruyor.

Apple News bu yıl 13.35 milyar dolar gelir elde etti

Cook, Apple’ın bu çeyrek performansını paylaştıktan sonra rakamları da meydana çıkardı. Bu yıl şirketin ürün gelirleri azalmasına karşın servis gelirleri artmayı başardı. Şirket servis gelirlerinden 13.35 milyar dolar elde etti. Geçen yıl gösterilen 11.45 milyar dolarlık performans göz önüne alındığında, şirket geride bıraktığımız yılye göre 1,9 milyar dolar daha çok gelir elde etmeyi başarmış.

Apple, geride bıraktığımız yıl News platformunun ücretli bir versiyonu yayınlamıştı. ‘Apple News+’ olarak adlandırılan ücretli sürüm, kullanıcıların ücretli dergi ve haber sitelerine erişimini sağlıyordu. Ücret ödemeyen kullanıcıların girmesine izin verilmeyen ücretli siteler aboneler doğrulusunda kullanılabiliyordu. Türkiye’de kullanıma sunulmayan Apple News+, kullanılabilen ülkelerde kullanıcılardan aylık 9.99 dolar ücret talep ediyor.

Apple, aktif 125 milyon kullanıcıdan kaç tanesinin ücretli üyelik kullandığını belirtmedi. Fakat tekrar de bu salgın esnasında kullanıcılar arasında tanınmış duruma gelen platform, servisin kullanmak mümkün bulunduğu ülkelerde itimat edilir bir kaynak olarak görülüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.