Apple Music Web Kullanıcı Sürümü Kullanıma Açıldı!

2 dk


Apple, geçen sonbaharda tanıtılan Apple Music internet oynatıcısının bundan sonra beta sürecinden çıktığını duyurdu.
Apple Music internet oynatıcısı bundan sonra beta sürecinden çıktı. Sonuç olarak Apple Music bundan sonra platforma özel olmaktan da çıkmış oldu. Yani bundan sonra Apple Music üstünde yer alan müzik oynatma listenizden şarkı çalmak amacıyla iTunes ya da Music uygulamasına sahip olmanız koşul değil.

Apple Music Web Kullanıcı Sürümü Kullanıma Açıldı!

Müzik platformu denildiğinde akla ilk gelen platformlar arasında Spotify, Google Play Müzik, Deezer, Apple Music gibi platformlar geliyor. Fakat Apple Music bu saydıklarımız arasında camiaya en son katılanı. Hal bu tür olunca Apple Music’in internet üstünden müzik yayıncılığı pastasındaki payı bir hayli düşük. Zira ABD’li teknoloji devi, 2015 yılından bu yana bu anlamda çalışmalar yürütmesine karşın internet sürümünü yayın hayatına geçirebilmiş değildi.

Şirket, geçen sonbaharda tanıtılan Apple Music internet oynatıcısının bundan sonra beta sürecinden çıktığını sonucunda duyurdu. Sonuç olarak Apple Music bundan sonra platforma özel olmaktan da çıkmış oldu. Beta sürümünü tamamlayan Apple Music servisi bundan sonra music.apple.com adresinde yer alıyor. Daha önceki beta.music.apple.com adresine giren kullanıcılar ise otomatik olarak yeni başlatılan versiyona yönlendiriliyor.
Artık Apple Music üstünde yer alan müzik oynatma listenizden şarkı çalmak amacıyla iTunes ya da Music uygulamasına sahip olmanız koşul değil. Kullanıcılar, Windows, Linux ve Chrome OS üstünden dahi giriş sağlayabilecekler.

Apple Music’in şu anda 60 milyon ücretli abonesi bulunuyor, ancak bu rakam 100 milyondan çok abonesi tespit edilen Spotify’nin şimdilik çok gerisinde. Üstelik Spotify’ın ücretli abone adedi süratle yükselmeye devam ediyor. Google ise internet’e gerektiğince hakim, Apple Music bu anlamda çok geriden başladığından büyük bir dezavantaja sahip.

Bakalım Apple Music rakiplerine yetişebilecek mi? Değerli görüşlerinizi alttaki yorumlar alanında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

60
7 Paylaşım, 60 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir