Sıradaki içerik:

Fortnite 350 Milyon Oyuncuya Ulaştı

e
sv

Apple, Mini LED Ekranlı Cihazları’nın Lansmanını Erteledi

433 okunma

Son aylarda, Apple’ın mini LED teknolojisini kullanan çeşitli ürünler hakkında çok sayıda söylenti oldu. Ancak eski ekranlı mevcut iPad Pro 2020 piyasaya çıktı ve şimdi de mevcut MacBook Pro.

As MacRumors şimdi raporları, çok güvenilir Ming-Chi Kuo bu ilgili yorum yaptı. Apple’dan gelecek haberler hakkında başka bir rapor yayınladı. 

Daha önce iPad ve MacBook’lar da dahil olmak üzere yaklaşan Mini LED ekranlardan daha önce bahsetmişti. Ancak yeni teknolojinin gelişimi mevcut salgın tarafından durduruldu, bu yüzden uygulanması gecikebilir.

APPLE, MİNİ LED EKRANLI CİHAZLARIN LANSMANINI 2021’E ERTELEDİ

Mini LED’lere doğru adım ertelendi. Ancak ilk ekranların seri üretiminin üçüncü çeyrekte başlaması bekleniyor. 2020’de onunla birlikte ilk ürünleri görebiliyorduk, ancak 2021’e kadar daha fazla takip etmeyecek.

Apple’ın teknoloji ile dört ila altı yeni ürün planlaması bekleniyor ve şirketin uzun vadeli stratejisinde önemli bir rol oynayacak. Önümüzdeki 5 yıl içinde mini LED’ler OLED panellerin yanında merkezi bir rol oynamalı ve bunları birkaç Apple ürününde göreceğiz.

Hangi ürünlerin başlayabileceği belli değil. Ancak 16 inç MacBook Pro, yeni bir iMac Pro ve iPad Pro 2021 iyi adaylar olacak. oldukça ucuz bir MacBook Air’de böyle bir ekran görmeyi beklemiyoruz. Apple Watch da bunun için iyi bir aday olacaktır.

Hayranlar bu adım ve özellikle OLED ile karşılaştırma konusunda heyecan duyuyorlar. Mini LED’ler, Samsung’un itmeye devam ettiği mikro LED’lerin kalitesine henüz sahip olmayabilir. Ancak siyah seviyelerinde ve diğer faktörlerde büyük bir sıçrama olmalılar.

Apple planlarının yakın gelecekte Mini LED ekranlara geçmeyi kabul ettiği açık. Nasıl performans gösterdiğini ve OLED ekranlardan daha iyi performans gösterip gösteremeyeceğini göreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.