Sıradaki içerik:

Fortnite: Lazy Gölü’nde Yüzen Yüzükler Nasıl Toplanır?

e
sv

Apple, Mini Led Ekranları’nın Tanıtımını Hızlandırıyor!

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şüphesiz, son amiral gemisi akıllı telefonlar ve diğer ekran ürünleri OLED ekranları kullanıyor. OLED pazarında, Samsung en iyisi olmaya devam ediyor. 

Aslında, pazar payı büyük bir yığın var. Bazı üreticiler BOE ve Visionox’un beğenisine rağmen, Samsung en iyisi olmaya devam ediyor. Apple, iPhone X’in piyasaya sürülmesinden bu yana Samsung’un en büyük OLED müşterilerinden biri oldu. Ancak, mini LED ekranların geliştirilmesinin Samsung’u tehdit edebileceği anlaşılıyor.

Son raporlara göre Apple, OLED ekranların yerini alan ürünlerin tanıtımını hızlandırıyor. Şirket, mobil donanım alanı üzerindeki etkisini kullanıyor ve mini LED ekranlar önemli bir adım. Şu anda, raporlar Apple ve bileşen üreticileri arasındaki müzakerelerin sona erdiğini iddia ediyor. Hatta bazı tedarikçilerin yaklaşmakta olan iPad Pro için sipariş aldıklarına dair raporlar var. Ayrıca, yeni MacBook Pro modelleri için mini LED ekranlar için de siparişler var.

iPad Pro’nun mevcut tedarikçisi Yongfeng Electronics’tir. Ancak, Zhending Technology ve Flexium Interconnect’in beğenileri tedarik zincirine katılacak. iPad Pro resmi olarak 2021’de gelecek.

Bu bilgi, analist Ming-Chi Kuo’nun Apple’ın Mini LED cihazlarının 2021’in ilk çeyreğine kadar ertelendiği göründüğü raporuyla tutarlıdır. Kuo, bundan önce Apple’ın 2020’nin sonuna kadar Mini LED ekranlı altı cihazı piyasaya sürmesini beklemişti. iPad mini’den iMac Pro’ya 2020’nin sonundan önce yayınlanacak.

Apple, her biri 200 mikrondan az olan 10.000 LED kullanarak mini LED ekranları araştırıyor. Daha fazla LED ve daha fazla karartma alanı olduğundan, mini LED ekran daha koyu veya daha koyu siyahlar, daha yüksek parlaklık, daha zengin renkler ve daha fazla kontrast sağlayabilir.

APPLE, LCD VE OLED PANELLERİNE ALTERNATİFLER ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

İPhone X’in ortaya çıkması, Apple telefonların kademeli olarak OLED panellerine kaymasını gösteriyor. Günümüzde, ürün ağacının ürün ağacı maliyetindeki oranı oldukça yüksektir ve Apple alternatifler hazırlamaktadır. Apple’ın iPad’leri ve MacBook hala LCD ekranlar kullanıyor. 

Bu ürünler için şirket muhtemelen önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde mini LED’e geçecek. Temel olarak, bir mini LED hala LCD’dir, ancak daha ince arka ışık daha yüksek parlaklık, daha iyi gri tonlama ve kontrast elde edebilir. OLED ürünleri için şirket MicroLED panelini dikkate alacaktır. 

Bu teknoloji, daha uzun ömürlü, daha yüksek parlaklığa ve daha düşük güç tüketimine sahip inorganik galyum nitrür ışık yayan malzemeler kullanır. Tüm ekran modülü de daha ince olabilir, ancak dezavantajı üretim maliyetinin yüksek olmasıdır.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.