Genel

Apple Mac Pro’nun Resmi Satış Tarihi Açıklandı

Apple’ın uzun zamandır beklenen yeni Mac Pro’su – Pro Display XDR ile birlikte – sonunda sipariş tarihini aldı, Cupertino şirketi cüzdanlarını açabilecekleri zaman alıcıları sessizce bilgilendirdi. Bu yılın başlarında duyurduğu yeni Mac Pro, selefinden tasarımda belirgin bir değişiklik getirdi ve tartışmalı “çöp tenekesi” estetiğinden uzaklaştı.

Eski Mac Pro’nun silindiri yerine, 2019 Mac Pro tamamen daha tanıdık bir tasarım. Dik bir alüminyum kule ön tarafına, küçük pervanelere benzeyen 3D oymalı hava delikleri (veya bir peynir rendesi gibi) ile delinmiştir .

MacOS kullanıcıları için en heyecan verici olanı, göz alıcı menfezin arkasında gizlenen şeydi. Apple’ın en güçlü bilgisayarı olarak, şirketin 8 çekirdekten 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemciye kadar olan konfigürasyonlarla tüm durakları çıkarması şaşırtıcı değil. On iki DIMM yuvasına yayılmış 1,5 TB DDR4 ECC bellek ile eşleştirilebilir.

Grafik tarafında, Apple, sözde MPX Modüllerini tanıttı . İki tanesi yeni Mac Pro’nun içine sığacak ve AMD’nin Radeon Pro serisinden dört taneye kadar GPU sunacak. Toplamda sekiz adet PCI Express genişletme yuvası ve Cut Pro X, QuickTime Player X’te ProRes ve ProRes RAW kodeklerini hızlandıran isteğe bağlı bir Afterburner kartı ve üçüncü taraf uygulamaları seçebileceksiniz.

apple mac pro aralık 10 teknobizdeyiz
Apple Mac Pro'nun Resmi Satış Tarihi Açıklandı 3

Sonuç olarak, bir güç merkezi olmak için şekilleniyor: geriye kalan tek soru satışa çıkacağı zamandı. Apple uzun bir düşüş 2019 tarihli sürüm için umut vaat ediyor ve bu pencereye girecek gibi görünüyor. İlgilendiğiniz müşterilere gönderilen ve teknoloji YouTuber tarafından tweetlenen bir e-postaya göre Marques Brownlee , yeni Mac Pro 10 Aralık’ta sipariş verebilecek.

En ucuz Apple Mac Pro’nun 6 bin dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Bu arada bir ekran istiyorsanız, o zaman Apple Pro Display XDR var .

Bu yalnızca yeni Mac Pro sahiplerine yönelik değildir, ancak ortak bir eşleşme olması muhtemeldir. 32 inç ölçülerinde 6016 x 3384 çözünürlükte çalışan tam Retina 6K ekran. Muhtemelen daha ilginç olanı, 1.000 adet sürekli, tam ekran parlaklığı, 1.600 adet tepe parlaklığı ve P3 geniş renk gamı ​​desteğine sahip XDR “Extreme Dynamic Range” desteği.

Gerçekten fiyat etiketi olduğu için video profesyonelleri ve grafik editörlerine uykusuz geceler veriyor. Pro Display XDR, 10 Aralık’ta da 5 bin dolarlık sipariş için yükselişe geçecek. Standın onunla gitmesini istiyorsan, bu fazladan 1000 dolar . Pahalı, evet, ancak hem Mac hem de ekranın gelecek hafta satın almak için sıraya giren pek çok kişi olacağına dair çok az şüphe var.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu