iOS

Apple, iPhone’da reklam göstermeye başlayacak!

Apple, iPhone ve iPad’deki uygulamalarına reklam yerleştirmeye hazırlanıyor olabilir. Bloomberg’in son raporuna nazaran teknoloji devi; aygıtlarına evvelce yüklediği Harita, Books ve Podcasts üzere uygulamalarda reklam göstermek istiyor.

Apple uygulamalarına reklam geliyor

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yeni raporu Apple kullanıcılarını harekete geçirdi. App Store’da “önerilen uygulamalar” formunda reklamalr gösteren Apple, emsal bir stratejiyi öbür uygulamalarına da yerleştirecek. Örneğin, Harita uygulamasında restoran aradığınızda, Apple’a reklam veren işletmeler aramanın en üstünde görünecek.

apple iphoneda reklam gostermeye baslayacak 0 TF8P8Cuz

Gurman ayrıyeten Apple’ın şimdilik Ayarlar kısmı üzere iOS‘un çeşitli kısımlarına şahsileştirilmiş reklamlar koymayacağını söyledi. Bu, Xiaomi tarafından yıllardır MIUI reklamları olarak kullanılan bir reklam siyaseti.

App Store’da gösterilen reklamların kullanıcıları rahatsız ettiğini söylemek mümkün değil. Örneğin ‘fotoğraf düzenleme’ biçiminde arama yapan bir kullanıcı, arama sonuçlarının en üst kısmında Apple’a reklam için ödeme yapan uygulamaları görüyor.

Şu anda Haritalar başta olmak üzere iPhone uygulamalarında rastgele bir reklam bulunmuyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Apple, reklam tabirinin baş karışıklığı yaratmasından korkuyor. Bundan ötürü öne çıkarılacak içeriklere “Reklamdır” üzere bir kısım yerleştirecek.

apple iphoneda reklam gostermeye baslayacak 1 EAeq5Fcy

Apple TV Plus hizmeti için de reklamlı bir aboneliğin test edilebileceği düşünülüyor. Disney+ ve Netflix üzere rakip platformlar reklamlı abonelikler üzerinde çalışırken, Apple’ın da düşük fiyatlı reklamlı seçenek sunması bekleniyor.

Peki siz iPhone reklam değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-iphoneda-reklam-gostermeye-baslayacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu