Sıradaki içerik:

Apple Tasarım Ödülleri 2020: İşte Kazananlar!

e
sv

Apple, iPhone’da Bir Masaüstü Modu Uygulayacak

avatar

Berke

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter’dan bir destekçiye göre Apple, macOS çalıştırabilen Apple Silikon destekli iPhone prototipleri geliştirdi. En azından kağıt üzerinde, bu bir iPhone kullanıcısının telefonunu bir yuvaya ve monitöre takmasına ve Apple’ın akıllı telefonunu kullanarak tam bir masaüstü deneyiminin keyfini çıkarmasına izin verebilir. 

Bu, Apple Silicon’in Intel’in Mac içindeki işlemcilerinin yerini almasıyla güçlenecek. Uygulamaların ARM platformuna dönüştürülmesi sayesinde macOS Big Sur’ın iPhone / iPad uygulamalarına da destek aldığını belirtmek gerekir.

Tweet Mauri QHD’den geliyor ve akıllı telefon aracılığıyla masaüstü modu sağlayan diğer benzer rıhtımlara atıfta bulunuyor. Örneğin, Razer’ın Linda ve Samsung DeX’i var. İlki, kötü niyetli Razer Phone’u Android destekli bir dizüstü bilgisayara dönüştürme girişimiydi. İkincisi daha gelişmiş ve sürekli destek alıyor. Samsung’un çözümü, kullanıcıların telefonu bir yuvaya yerleştirmelerine ve bir monitör, klavye ve fareye takmalarına olanak tanır.

Bu mod, mevcut Galaxy amiral gemisi telefonlarının çoğunda kullanılabilir. 2011 yılında Motorola, son derece yenilikçi Motorola ATRIX ile Razer’ın Linda’sına benzer bir şey denedi.

Tipster’e göre “Hazır, yandaki prototipler üzerinde çalışmaya devam ediyorlar ve bu zamanı daha da iyi hale getirmek için kullanıyorlar… ama 2 seçeneğiniz hazır, ancak sadece bir tane ile devam edecek. Sadece başka projelerin gerçekleşmesini bekliyorlar. % 95 olduğundan emin olun, ancak% 100 değil. Hala birçok faktöre bağlı.”

Apple yavaş yavaş tüm ekosistemlerini tek bir üründe dönüştürüyorDaha önce de belirtildiği gibi, Apple’ın Intel yongalarını ARM tabanlı Apple Silikon ile değiştirme konusundaki son kararı, bu modun gelmesine izin veren ana faktörlerden biridir. Daha önce, Apple’ın tüm ürün serisini yakınlaştırmak için yavaş yavaş bazı adımlar attığını da belirtmiştik.

İPhone ve iPad uygulamaları Mac’te yerel olarak çalışabilecektir. Aynı şekilde, bazı geliştiricilerin macOS ile uyumlu uygulamalar yapmasını bekliyoruz. Ancak, bu iPhone ve iPad’de de kullanılacak. Bir iOS ve macOS geliştiricisi olan Steven Troughton-Smith’e göre, Apple’ın yeni ARM tabanlı yongaları geliştiricilerin mevcut Mac Yazılım kütüphanesini taklit etmesine izin verecek. Evrensel Satın Alma özelliği de bir yakınsama olduğunu gösterir.

iOS, iPadOS veya macOS’ta bir uygulama satın alan kullanıcılar, uygulamanın her üç platform için de ödeme yapmasını sağlar. Dahası, Apple, 2019’da iPad uygulamalarını sıfırdan yeniden yazmak zorunda kalmadan değiştiren Catalyst’i tanıttı. Şirket, iOS ve Mac’i bir araya getirdiğini reddetti, ancak bu reddetmeyi daha uzun süre devam ettirebileceklerini düşünmüyoruz.

Mauri QHD, Apple’ın hedefinin göründüğünden çok daha iddialı olduğunu da belirtti. Görünüşe göre şirket, iPhone’un telefonun iOS veya macOS’u çalıştırmasına izin verecek bir çift önyükleme sistemine sahip olmasını istiyor. Bu gerçekten umut verici görünüyor, ancak son tüketici için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Sonunda, iPhone hala nihai tüketiciyi göz önünde bulunduran bir ürün. 

Dahası, bu bilgilerin kaynağının ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyoruz. AppleInsider’a göre , iyi bir sicili var, ancak Apple söz konusu olduğunda sınırlı. Bu nedenle, bu biti bir veya iki tutam tuzla alın.

2016’da Apple, iPhone destekli güzel bir MacBook konseptine sahip bir patent açtı

2016 yılında, Apple tarafından 2016 yılında yapılan bir patent çok ilginç bir konsept gösterdi. Dokunmatik yüzey tarafından kullanılması gereken bir tür iPhone yuvası olan MacBook benzeri bir kabuk gösterdi. Kullanıcılar iPhone’u bu kabuğa bağlarlar ve ardından iPhone ile çalışan bir MacBook olur.

Raporlara göre, Apple’ın TSMC tarafından 5nm’lik bir işlem düğümü üzerine inşa edilen A14 Biyonik yonga seti, 15 milyar transistöre sahiptir ve modifiye edildiğinde macOS’u kolayca işleyebilir. Apple’ın iPhone’da bir Masaüstü Modu göndermek için gerekli tüm malzemelere sahip olduğunu görebiliriz. Ancak bunun bu yıl olacağından% 100 emin değiliz. Ancak eğer öyleyse, şirketin iPhone 12 serisinin büyük vahiyine dikkat etmeliyiz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.