Sıradaki içerik:

Microsoft, OneDrive Çok Sayfalı Taramayı Herkese Ücretsiz Olarak Sundu

e
sv

Apple, iPhone Throttlegate İçin Yarım Milyar Dolar Ödemek Zorunda Kalabilir

113 okunma
avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone sahipleri yolda başka bir teşvik kontrolüne sahip olabilir, Federal Bölge Hakimi Edward Davila uzun süredir çalışan Throttlegate destanında maksimum 500 milyon dolarlık çözüm için ön onay verir.

2017’de Apple, şüphelenilenlerin çoğunu doğruladı, Apple’ın iPhone güncellemelerini yavaşlattığını söyledi.

Hikaye biraz daha karmaşıktı – OS güncellemeleri aracılığıyla Apple kısıtlayan iPhone’lar çok eski (ve bazıları kalitesiz) piller daha uzun sürdü. Bununla birlikte, Apple’ın yapamadığı şey, iPhone sahiplerine basit bir pil değişiminin iPhone’larını yeni kadar iyi çalıştırabileceğini ve performansı yeniden kazanmak için yeni bir iPhone satın alma ihtiyacını ortadan kaldıracağını söyledi.

Sonunda, Apple, çoğu iPhone kullanıcısına iPhone için 20 $ pil değişimi sunarak iyi bir performans gösterdi, ancak bu, düzenleyicilerin kolayca tatmin olduğu anlamına gelmiyor.

Yargıç Davila yeni anlaşmayı “adil, makul ve yeterli” olarak nitelendiriyor, ancak avukat ücretleri 310 milyon doların altına düşmedikçe, sınıftaki çoğu iPhone sahibi sadece yaklaşık 25 dolar kazanacak, ancak etkilenen en kötü durum 500 dolara kadar alabilecek.

Bununla birlikte, henüz düştüğünüzü harcama – COVID-19 salgını nedeniyle ödeme Aralık ayına kadar ertelenebilir ve para muhtemelen 2021’de son kullanıcılara ulaşır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.