iOS

Apple, iPhone 14’ün en değerli özelliğini sızdırdı!

En yeni iPhone ailesinin tanıtılmasına yalnızca birkaç ay kaldı ve Apple lansmanı hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Aktifliğe kısa mühlet kala iPhone 14 Always on Display (Her Vakit Açık Ekran) özelliği Apple tarafından paylaşılmış olabilir.

iPhone 14 Always on Display özelliği nasıl görünecek?

Şirketin macOS için bir yazılım geliştirme ortamı olan Xcode, en yeni beta sürümünde iPhone 14’le ilgili birtakım yeni bilgilere sahipti. Bir iOS yazılım geliştiricisi Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Xcode 14 beta’nın iPhone 14 Always on Display manzaralarına sahip olduğunu sav etti.

Geliştiricinin paylaştığı ekran imajında, beyaz bir kilit ekranı widget’ı yer aldı. iOS geliştiricisi, Apple’ın, Samsung Galaxy modellerine benzeri bir ekran widget’ı geliştirdiğine inanıyor. Samsung telefonları 2019’dan beri bu özelliğe sahip olduğu için birbirine benzemesi şaşırtan değil.

MacRumors editörü Steve Moser Xcode 14 beta’da bu ekran imgelerinin olduğunu doğruladı. Xcode 14’teki widget imgelerin rastgele bir fonksiyonu olmadığı ve bu, Always on Display olma ihtimalini arttırdığını söyledi.

Günümüzde hiçbir iPhone modeli Always on Display takviyesine sahip değil. Lakin Apple’ın yeni iPhone 14 serisiyle birlikte iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e getireceği argüman edildi. Bu modellerin ekranı, Always on Display desteklemek için 1Hz ila 120Hz ortasında değişen yenileme suratlarına sahip olacak.

apple iphone 14un en degerli ozelligini sizdirdi 0 Z6PsJZFj

Apple’ın daha eski modellerine bu widget’ı verip vermeyeceğini bilmiyoruz, yalnızca iPhone 13 Pro‘nun desteklediğini belirtmek gerekiyor. Lakin iPhone 13 Pro’nun ekranı en az 10Hz’e düştüğü için batarya ömrünü kısaltacaktır.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-iphone-14un-en-onemli-ozelligini-sizdirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu