Apple, iOS’un Android’den Daha Güvenli Olduğunu Söylüyor

1 dk


iOS gerçekten Android’den daha mı güvenli ? En azından Apple’ın bakış açısından, cevap çok olumlu. Avrupa Komisyonu’nun Dijital Pazar Eylemi mektubuna verdiği yanıtta Apple, Nokia’nın 2019 ve 2020 tehdit durum raporlarına atıfta bulunarak, Android platformundaki kötü amaçlı yazılım sayısının iOS platformunun 15 ila 47 katı olduğunu belirtti.

Apple, yanıt mektubunda uzmanların genel olarak iOS platformunun daha güvenli olduğuna inandığına da dikkat çekti. Bunun önemli nedeni ise Apple’ın yandan yükleme uygulamalarını desteklememesi. Apple, uygulama mağazasının inceleme mekanizmasının artık daha önemli hale geldiğini vurguluyor.

Bir yandan, kullanıcılar gizlilik ve güvenliğe daha fazla dikkat ediyor. Öte yandan, uygulamaların çağırması gereken veri kaynakları karmaşıktır ve yasa dışı uygulamalar paketleme konusunda çok iyidir. Apple, kullanıcıların uygulamaları özgürce yüklemesine izin vermenin sistemi büyük ölçüde açığa çıkaracağına ve kullanıcıları riske atacağına inanıyor.

Açıkçası, iyi ya da kötü yoktur, aksi takdirde iOS platformunda jailbreak olmayacaktır. Bu, kayda değer sayıda kullanıcının hala Apple’nın kendi kaderini tayin etmesini istediğini kanıtlıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

61
7 Paylaşım, 61 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir