GündemGeneliPhoneTelefonlar

Apple, iOS 15.2 Sürümünü Yayınladı:İşte O Bilinmesi Gereken Özellik!

Apple, yeni iOS  güncellemeleriyle iPhone’larını daha iyi bir hale getiriyor. Özellikle iOS 15 güncellemesiyle büyük bir atılım yapan Apple, şimdi bunu iOS 15.2 güncellemesiyle devam ettiriyor.

Apple, önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek yeni güncelleme iOS 15.2 ile dikkat çeken “iPhone Parçaları ve Servis Geçmişi” adlı yeni özelliğini duyurdu.

iOS 15.2, orijinal ve sahte parçaları algılayabilecek!

Yeni iOS 15.2, bu haftanın başında ilk beta sürümüyle yayınlandı. Ardından şirket dün akşam saatlerinde iOS 15.2 RC 2 beta güncellemesini de piyasaya sürdü. Bilindiği üzere iOS 15.2 güncellemesiyle birkaç değişikliğe yer verdi.

apple ios15.2 teknobizdeyiz
Apple, iOS 15.2 Sürümünü Yayınladı:İşte O Bilinmesi Gereken Özellik! 3

iOS 15.2 ve sonraki sürümlerde, iPhone’ların parçaları ve servis geçmişi görülecek. iPhone bileşenleri analiz edilecek ve Apple Onarım Servisi dışında bir servis geçmişi hakkında uyarı verilecek.

Eğer servise verdiğiniz iPhone orijinal parça ile değiştirildiyse ”Orijinal Apple Parçası” ifadesi görülecek. Ancak parça orijinal değilse bu ifade, ünlem şeklinde bilinmiyor yazısıyla sizlere gösterilecek.

Parça servislerini kontrol etmek için ne yapılması lazım?

Sizler de iOS 15.2 güncellemesini telefonlarınıza kurduysanız; Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne giderek bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca hangi telefonların neleri kontrol edeceğine de aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

  • iPhone SE (2. nesil) dahil iPhone XR, XS, XS Max ve sonraki modeller için pilin değiştirilip değiştirilmediğini görebilirsiniz.
  • iPhone 11 modelleri, iPhone 12 ve iPhone 13 modelleri için pilin veya ekranın değiştirilip değiştirilmediğini görebilirsiniz.
  • iPhone 12 ve iPhone 13 modelleri için pilin, ekranın veya kameranın değiştirip değiştirilmediğini görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu