Apple, iOS 14 Kamera Uygulaması Artık %90’a Kadar Daha Hızlı Fotoğraf Çekebiliyor

3 dk


Bu haftanın başında Apple, iOS 14 önizlemesini yeniden tasarlanan ana ekran deneyimi, geliştirilmiş Siri, güncellenmiş Haritalar uygulaması ve daha fazlası dahil olmak üzere duyurdu. Açılış sırasında, Apple sadece ana özellikleri vurguladı. Bu iOS 14 sürümü, Kamera uygulaması için büyük bir güncelleme ile birlikte geliyor.

Apple her yıl yeni bir iPhone çıkardığında yeni kamera özellikleri ve iyileştirmeler sunuyor. Yeni özelliklerin bazıları donanıma bağlı olmasa bile, Apple genellikle bunları eski iPhone’lara bırakmaz. Ancak yeni iOS 14 ile, eski iPhone’lar bile bazı yeni geliştirmeler alıyor.

İOS 14’teki güncellenmiş Kamera uygulaması, ilk çekim için daha hızlı zaman ve daha hızlı fotoğraf çekim performansı ile fotoğrafları daha hızlı (% 90’a kadar daha hızlı) çekmenizi sağlar. Belirli bir çekim için kamera odağını ayrı ayrı kilitlerken bir pozlama değerini kilitlemenizi sağlayan yeni bir pozlama telafisi kontrolü vardır. Ayrıca, Fotoğraf modu özelliğindeki QuickTake videosu artık iPhone XS gibi eski cihazlarda kullanılabilir. Değişiklik günlüğünün tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Geliştirilmiş çekimden çekime performansı:  Artık saniyede 4 kareye kadar% 90’a kadar daha hızlı fotoğraf çekebilirsiniz. İlk çekim süresi artık% 25 daha hızlı ve Portre çekiminden çekim% 15’e kadar daha hızlı. Daha hızlı çekime öncelik vermek için yeni bir ayarla, Kamera fotoğrafların nasıl işlendiğini akıllıca değiştirebilir, böylece daha da hızlı çekebilir ve hiçbir çekimi kaçırmazsınız.
  • İPhone XR ve iPhone XS’de QuickTake videosu:  Artık iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max’te Fotoğraf modunda QuickTake videosu yakalayabilirsiniz.
  • Video modunda hızlı geçişler : Tüm iPhone modellerinde artık Video modunda  video çözünürlüğünü ve kare hızını değiştirmek için hızlı geçişler bulunmaktadır.
  • Güncellenmiş Gece modu yakalama deneyimi:  iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’da Gece modunda fotoğraf çekerken, kamera yakalama sırasında sabit kalmanıza yardımcı olmak için jiroskop kullanır. Ayrıca, yakalamanın bitmesini beklemek yerine orta yakalamada iptal etme seçeneğiniz de vardır.
  • Pozlama telafisi kontrolü: Artık kamera odağını ve belirli bir çekim için pozlamayı ayrı ayrı kilitlerken, tüm kamera oturumu için fotoğraf ve videolar için pozlama telafisi değerini kilitleyebilirsiniz. İPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ve sonraki sürümlerde desteklenir.
  • Ses düzeyi düğmeleriyle seri çekim fotoğrafları ve QuickTake videosu yakalama  Yeni bir seçenek, Ses Seviyesini Artırma düğmesine basarak seri çekim fotoğrafları çekmenize olanak tanır ve QuickTake videosu Ses Seviyesi Azaltma düğmesini kullanarak iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ve daha sonra çekilebilir .
  • Ön kamerada çekilen fotoğrafları  yansıtma: Ayarlar’daki yeni bir seçenek, ön kamera önizlemesini yansıtan yansıtılmış özçekimleri yakalamanızı sağlar.
  • QR kodu okuma geliştirmeleri: QR kodu okuma geliştirmeleri  , küçük veya nesnelerin etrafına sarılmış olsalar bile kodların taranmasını kolaylaştırır.

Bu iOS 14 güncellemesi iPhone 6s veya daha yeni iPhone modelleri için mevcut olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
10 Paylaşım, 88 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir