Sıradaki içerik:

PUBG Mobile BlackPink Aksesuarları Geliyor!

e
sv

Apple, iOS 14.2’nin İlk Geliştirici Betasını Yayınladı

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, geliştiriciler amacıyla iOS 14.2’nin ilk beta sürümünü yayınladı. Yayınlanan güncelleme, Shazam amacıyla yeni ve kullanım basitleştiren bir entegrasyon getiriyor. iOS 14.1’e ne oldu sorusunun yanıtıysa şu an amacıyla bilinmiyor.

Apple, geçen zamanlarda yeni mobil işletim sistemi iOS 14’ü yayınladı. Kullanıcılara özelliklere de genel dizayn yönünden büyük yenilikler yayınlayan işletim sistemi, şu ana dek kullanıcılar doğrulusunda gelen yorumlara göre beğenilmiş halda. Fakat şimdi, çok enteresan bir ilerleme yaşandı. Apple, iOS 14.1’i atlayarak, iOS 14.2’nin ilk geliştirici betasını yayınladı. Üstelik bu işlem, iOS 14’ün yayınlanmasından saatler sonra gerçekleşti.

iOS 14.2’nin neler sunmuş bulunduğu şu an amacıyla belli değil. Fakat 9to5Mac ekibi, iOS 14.2’de Shazam entegrasyonunu sağlamak amacıyla yeni bir denetim menüsünün yaklaştığını söylüyor. İddialara göre bu özellik, Shazam’ın arka planda çalışmasını sağlayacak. Üstelik dinlenen şey bir müzikle eşleşirse, kullananlara yeni bir açılır pencere sunulacak. Kullanıcı da bu pencere yardımıyla Apple Music’e erişip, söz hususu şarkıyı dinleyebilecek.

iOS 14.1’e ne oldu?

iOS 14.1’e ne bulunduğu şu an amacıyla bilinmiyor. Fakat Apple, bu sürümü büyük ihtimalle üretim sürecinde olan iPhone 12 serisine yüklüyor. Bu telefonların pazara sürüldüğünde sahip olunan cihazlarla aynı versiyona sahip olmasını isteyen Apple, başka modellere iOS 14.2’yi hazırlarken üretim sürecindeki iPhone 12’lere iOS 14.1 sunmuş olabilir. Belki de bu hal yalnızca bir hatadır ve iOS 14.2’den sonra iOS 14.1 de bir şekilde gün yüzüne çıkar. Fakat şu an amacıyla bu konuyla alakalı resmi bir açıklama yok.

Bu arada Apple, geliştiriciler amacıyla yalnızca iOS 14.2’yi yayınlamadı. Şirket, bu versiyona paralel olarak iPadOS 14.2, tvOS 14.2 ve watchOS 7.1’in de geliştirici sürümünü yayınladı. Bu sürümlerin yeni özellikleri de ayrıntılı bir şekilde bilinmiyor. Fakat önümüzdeki zamanlarda geliştiriciler, bu sürümlerin yeni özelliklerini keşfetmeye başlayacaklardır.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.