iPhoneTelefonlar

Apple İlk Katlanabilir iPhone’unu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Piyasada Samsung Galaxy Fold şeklinde yeni bir form faktörü ortaya çıktığında, Apple’ın bir akıllı telefon-tablet cihazı versiyonunu geliştirdiği söylentileri hemen başladı. Bugün bu yeni katlanabilir iPhone hakkında yeni bir haber aldık.

Tanınmış bir tahminci IceUniverse, Weibo hesabında Apple’ın gelecekte ek sipariş olasılığı ile birlikte çok sayıda katlanabilir ekran sipariş ettiğini söyledi.

Bu söylentilerin yanı sıra katlanabilir iPhone için de birkaç patentimiz var. Bu patentlerden biri, akıllı telefonun harici bir ekrana sahip olabileceğini ve açıldığında iPad benzeri bir görünüme sahip olabileceğini gösterdi.

katlanabilir iphone tasarim teknobizdeyiz
Apple İlk Katlanabilir iPhone'unu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor 3

Başka bir patent, Apple’ın, pil hücrelerinin birkaç parçaya bölündüğü böyle bir cihaz için aktif olarak esnek pil teknolojisi geliştirdiğini göstermektedir. Tasarım gereği, batarya, cihaza güç sağlarken katlandığında bükülür veya hatta ayrılır.

Buna karşılık, tanınmış muhbir John Prosser, katlanır iPhone’un katlanabilir bir ekrana sahip olmayacağını söyledi. Büyük olasılıkla, Surface Duo’ya benzer iki ekranlı bir cihaz bekliyoruz. Cihaz bir menteşeye sahiptir. Ve harici ekran, akıllı telefonun çerçevesinin herhangi bir yerinde bir Yüz Kimliği sensörüne sahip olacak.

Ancak bu söylentilere çok dikkatli davranılmalıdır. Apple, gelecekteki cihazlarını görmek istediklerini araştırmak için büyük miktarlarda para harcıyor. Ve prototiplerin çoğu, birkaç yıldır çalışıyor olsalar bile, rafları saklamak için yeterli olmuyor.

Apple, iPhone 12’nin seri üretimine çoktan başladı

Apple sunumuna birkaç gün kaldı ve şirket buna hazırlanıyor. Yeni bilgilere göre Apple, iPhone 12 serisinin seri üretimine şimdiden hazır durumda ve şirket ayrıca iPhone 12’yi Eylül sonu veya Ekim başında satışa çıkarmayı planlıyor.

Apple, yıl sonuna kadar tüm fabrikalarından 80 milyona kadar 5G iPhone’a sahip olmayı umuyor. Geri kalanı 2021’in başlarında üretime başlayacak. Söylentilere göre, öngörülen 80 milyonun %40’ı iPhone 12 Max olacak.

iphone ceo teknobizdeyiz
Apple İlk Katlanabilir iPhone'unu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor 4

Tedarik zinciri başkanına göre Apple, gecikmeleri birkaç aydan birkaç haftaya indirmeyi başardı. Bazı iPhone 12 modellerinin son montajı Ekim ayı başında gerçekleşecek.

Tedarik kaynakları ayrıca Apple’ın, önemli öğeleri kaybetmekten kaçınmanıza yardımcı olacak uzun süredir duyurulan Bluetooth izleyicileri olan AirTag’lerin seri üretimine çoktan başladığını bildirdi.

Ek olarak, Apple gelecekteki iPad’lerin üretimini artırdı. 27 milyona kadar birimin Eylül ve Aralık ayları arasında gönderileceği bildirildi. Apple’ın 2021’de iPhone SE’nin yeni bir sürümünü planlamaması da ilginç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu