iPhoneTelefonlar

Apple Google ile dalga geçti

Son zamanlarda gizlilik konusunda pek çok reklam yapan Apple Google ile tekrardan dalga geçti. Son yedi ay içinde ikincidefa reklam panosu aracılığı ile dalga geçen şirket, birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı.

Apple Google ile dalga geçti!

Alphabet’e ait olan SidewalkLabs, teknolojik çözümler ile kentsel altyapının iyileştirilmesi gibi konularda adımlar atmayı hedefleyen bir kentsel inovasyon şirketidir. Şirketin projelerinden birisinde 12 dönümlük bir araziye sensörkurmak istemesi, Apple’ın da dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Sensörler, bu büyük alandaki insanlarınhareketlerini ve davranışlarını inceleyecek.

ddd

Asıl olaylar ise bu durumdan sonra gelişmekte. Şirket, insanların kişiselverilerinin kendi izinleri olmadan izlenmesi yönündeki adımı doğru bulmadığını belirtmek için ilginç bir adım attı. Sidewalk Labs ofisinin arkasında bulunan reklam panosuna ‘işimiz, işinizin dışında durmak‘ yazan şirket, gizliliğe tekrardan önem çekti.

Daha önceden ‘iPhone’unuzda olan iPhone’unuzda kalır’ ve ‘gizlilik kraldır’ sloganlarıyla benzer adımlar atan şirket, son zamanlarda gizlilik üzerine pek çok dijital reklam da veriyor.

Peki siz bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın gizliliğinizi önemsediğini düşünüyor musunuz?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu