Sıradaki içerik:

Realme 7 ve 7 Pro Farklı Arka Tasarımla Gelecek

e
sv

Apple,Epic Games’in Geliştirici Hesabını Devre Dışı Bıraktı

549 okunma

Fortnite’ın kendi ödeme sistemini atlatması sebebiyle Epic Games ile hukuki anlamda kavga vermeye başlayan Apple, Epic Games’in App Store hesabını kapattı. Şirket, Unreal Engine’in bu durumdan etkilenmeyeceğini ifade etti.


Son dönemlerde teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden en büyük olaylardan bir tanesi, Fortnite’ın sahibi Epic Games ile Apple arasındaki kavga olmuştu. Fortnite, bir şekilde Apple’ın ödeme sistemi atlatmayı başarmış bunun neticesinde da App Store’dan kaldırılmıştı.

Apple, yaptığı bir açıklamada, süren hukuki harp esnasında Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games’in, Apple’ın program mağazası App Store’daki hesabını da kapattığını açıkladı.

Apple, Epic’in App Store hesabını kapattı

Epic Games’in App Store hesabını kapatan Apple, çoğu program geliştiricisi doğrulusunda sarfedilen ve tekrar Epic Games’e ait olan Unreal Engine’in bu olaydan etkilenmeyeceğini açıkladı. Şirketten oluşturulan bildirime göre iPhone kullanıcıları, Fortnite’ı ve başka Epic Games oyunlarını App Store aracılığı ile indiremeyecekler.

Hâlihazırda Epic Games’in oyunlarını indirmiş olan oyuncular, rastgele bir problem yaşamadan oyunu oynamaya devam edebilecek fakat Apple ödeme sistemiyle rastgele bir oyun içi satın alma prosedürü yapamayacaklar. Federal mahkeme, pazartesi günü Apple’ın Epic’in oyunlarını engelleyebileceğini fakat Unreal Engine’e zarar verebilecekler aksiyonlar alamayacağını söylemişti.

Apple, şayet ki Epic Games Apple’ın ödeme sistemini atlattığı oyun içi satın alma bölümünü kaldırırsa Fortnite’ın mağazasında yer almasına izin vereceğini söyledi. Fakat Epic, bunun “Apple’ın iOS’taki program içi ödemelerde kurduğu tekele göz yummak olacağını” ifade ederek reddetti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.