Apple Cihazlara Xbox Series X Oyun Kumandası İle Gelecek

2 dk


Apple’ın kablosuz oyun kumandaları desteği hususu ile alakalı bilgi verilen sayfasında yeni bir bilgi meydana çıktı. Buna göre Microsoft ve Apple, Xbox Series X oyun kumandası desteği amacıyla beraber çalışmaya devam ediyor.

Çıkan yeni kuşak konsollarla beraber konsol oyuncularının hayatına yeni oyun kumandaları da girer. Hatta oyuncular arasında konsol tartışmasına ek olarak Xbox’ın mı yoksa PlayStation’ın mı oyun kumandalarının daha iyi bulunduğu da tartışılır durur.

Tabii bu oyun kumandaları yalnızca konsollarda kullanılmıyor. PC oyuncuları da bilgisayarlarında bu kumandaları kullanabiliyorlar. Apple doğrulusunda da kullanıcılarına yeni kuşak oyun kumandası desteği hususu ile alakalı iyi haber geldi.

Apple, Xbox Series X ve Series S kumanda desteği hususu ile alakalı söz verdi

Apple’ın hangi kablosuz oyun kumandasının Apple cihazlarda kullanılabildiğini listelediği sayfasında, yeni kuşak oyun kumandalarıyla alakalı olarak da bir not yer aldığı görülüyor. Yer alan notta Xbox Series X oyun kumandası uyumluluğunun gelecekteki bir güncellemeyle gelmesi amacıyla Microsoft ve Apple’ın beraber çalıştığı ifade edildi.

Hâlihazırda bu oyun kumandasının namacıyla desteği olmadığı hususuysa bilinmiyor. Hem de söz hususu sayfada PlayStation 5’in kumandası DualSense ile alakalı bir bilgi bulunmuyor. Steam’e DualSense desteği gelmişti, bundan dolayı Apple cihazlarda da bu desteği görecek olmamız muhtemel. Hem de Apple doğrultusunda DualSense uyumluluğuna dair çalışmalar bulunduğu da ifade ediliyor.

Peki, Apple cihazlar hangi kablosuz oyun kumandalarını destekliyor? Apple cihazların destek verilen oyun kumandaları şöyle:

  • Bluetooth özellikli Xbox Kablosuz Oyun Kumandası (Model 1708)
  • Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası (Series 2)
  • Xbox Adaptive Oyun Kumandası
  • PlayStation DualShock 4 Kablosuz Oyun Kumandası
  • iOS amacıyla üretilmiş başka Bluetooth oyun kumandaları da desteklenebilir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

59
7 Paylaşım, 59 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir