GündemGenel

Apple Car Tamamen Otomatik Pilot Olup,2025’te Piyasaya Sürülecek!

Apple’ın elektrikli otomobili Project Titan ile ilgili söylentiler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu. Şirketin kendisi hiçbir şekilde bunlar hakkında yorum yapmıyor, sadece elektrikli araçlarla ilgili şu veya bu şekilde patent almaya devam ediyor. En son şirket içi bilgilere göre Apple , Titan Projesi’ni uygulama planlarını geri çekti. Ancak son zamanlarda, otomobilin yaratılmasında hızlandı ve 2025’te bir tane tanıtabilir.

Apple Car’ın direksiyon simidi ve pedallardan yoksun tamamen özel arabayla etkileşime geçmek için multimedya ve eğlence sisteminin çalışmasından da sorumlu olan bir dokunmatik ekran sunacaklar.Bir elektrikli araba olduğunu kesin olarak biliyor.

AppleCar teknobizdeyiz
Apple Car Tamamen Otomatik Pilot Olup,2025'te Piyasaya Sürülecek! 3

Apple Car, 2025’te piyasaya sürülecek

Apple,tamamen kendi kendine giden bir araba yaratmak için kendisine dört yıl ayırıyor. Bu, 2025’te piyasaya sürülmesi gerektiği anlamına geliyor. Tabii ki, son tarihler sonunda ertelenebilir, çünkü çoğu, şirketin belirlenen hedefe ulaşma yolunda elde edeceği sonuçlara bağlı.

Şirket, elektrikli otomobilin temelini oluşturacak bir çip geliştirdi.Yeni bir çip ve çeşitli sensörleri test etmeye başlama, yani yeni teknolojilerle donatılmış arabaları yollara çıkarma planları var. Şirket ayrıca elektrikli araçlar için en büyük elektrikli şarj istasyonu üreticileriyle de görüşüyor.

Apple, güvenlik işlevlerini test etmek ve geliştirmek için aktif olarak mühendisleri işe almak istiyor. Yakın tarihli bir Apple iş listesinde, “Özel Projeler Grubu, güvenlik açısından kritik işlevlere sahip mekanik sistemlerin geliştirilmesine öncülük edecek başarılı bir makine mühendisi arıyor” demekte.

Projeyi hızlandırma çabalarının bir parçası olarak Apple, daha fazla kendi kendine sürüş ve araç donanımı mühendisi işe alıyor. Buna Tesla’nın eski kendi kendini süren yazılım direktörü CJ Moore’un dahil edilmesi de dahildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu