iOSGenelGündemSosyal MedyaTelefonlar

Apple, Bugünden İtibaren İOS 15.1.1 Veya 15.1’e Geri Dönülmesini İzin Vermeyecek!

iOS 15.2’nin bu ayın başlarında tüm kullanıcılar için resmi olarak yayınlanmasından sonra Apple, İOS 15.1.1 veya 15.1’e geri dönülmesini izin vermeyecek.

Bunun anlamı, cihazlarını iOS’un en son sürümüne yani iOS 15.2’ye güncelleyen kullanıcıların, iOS 15.1.1 veya iOS 15.1’e geçiş yapamamasıdır.

Bu, Apple‘ın mevcut iPhone neslini etkileyen bir hatayı gidermek için iOS 15.1.1 güncellemesini nasıl yayınladığını göz önünde bulundurarak Kasım ayında iPhone 13 modelleri için iOS 15.1’i imzalamayı bırakmasının ardından geldi. Artık iOS 15.2 mevcut olduğundan, iOS 15.1 ve iOS 15.1.1, desteklenen iPhone ve iPad modellerinin hiçbirinde artık mevcut değil.

iOS 15.1 ve iOS 15.1.1’in imzalaması durduruldu

Kaçırmış olmanız durumunda, iOS’un eski sürümü, bazıları Cüzdan uygulamasında COVID-19 aşı sertifikaları, Facetime için SharePlay, iPhone 13 Pro serisinde ProRes desteği ve daha fazlasını içeren belirli özelliklerle Ekim ayında piyasaya sürüldü. Makro modunu devre dışı bırakma özelliği de bu güncellemeyle birlikte geldi.

iphone ios 15.1.1 15.1 geri donmesi yasak teknobizdeyiz
Apple, Bugünden İtibaren İOS 15.1.1 Veya 15.1'e Geri Dönülmesini İzin Vermeyecek! 3

Şirket, iOS 15.2’yi kullanıcıları için sunmaya başladı ve iOS’un en son sürümü, bazıları iMessage‘da iletişim güvenliği , eski kişiler, Apple Music sesli plan desteği ve daha fazlasını içeren birden fazla özellik getirdi.

Bu yeni ve çok beklenen özelliklerin yanı sıra şirket, bu iOS 15.2 güncellemesi aracılığıyla iPhone’unuz için birden fazla hata düzeltmesi ve güvenlik güncellemesi de başlattı. 

Güncelleme ayrıca Uygulama Gizlilik Raporu, iPhone’unuz için hata düzeltmeleri ve iPhone kullanan çocuklar ve ebeveynler için tasarlanmış yeni iletişim güvenliği özellikleri de sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu