Donanım

Apple, Bu Çeyrekte Beklenenden Fazla iPhone Üretecek!

Yakın zamana kadar, bazı kaynaklar bu çeyrek için iPhone‘un üretim programını 90 milyondan 80 milyon adede düşürme olasılığı konusunda endişelerini dile getirmişlerdi, ancak Morgan Stanley’deki analistler, Apple’ın en az 82 milyon akıllı telefon piyasaya süreceği konusunu dile getirdiler.

Morgan Stanley temsilcilerine göre, sipariş edilen iPhone 13 için bekleme süresinin azalması, akıllı telefonların tedariki ve üretimi ile durumun normalleşmesinden bahsediyor. Dördüncü çeyrekte şirket bu tip en az 82 milyon cihaz üretilecek ve Aralık ayında üretim hacimlerindeki geleneksel mevsimsel düşüş yerine göstergeler Kasım seviyesinde kalacak.Uzmanlara göre şirket, çeyreğin başında iPhone sayısını sınırlayan hem güç bileşenlerinin hem de kamera modüllerinin sıkıntısının üstesinden gelmeyi başardı.

Uzmanlara göre Apple akıllı telefonlara olan talepteki düşüşten söz etmek pek mümkün değil. Çin’de üç aylık iPhone sevkiyatları geçen yılın aynı dönemine göre %46 arttı. Çeyreğin arz ve talep dengesiyle bitip bitmeyeceğini kestirmek zor; ancak Morgan Stanley temsilcilerine göre arz kesinlikle beklenenden daha iyi büyüyor. Bu çeyrekte Apple, iPhone satışlarından en az 72,9 milyar dolar kazanırsa şirketin toplam geliri 122,2 milyar dolara ulaşacak.

iphone teknobizdeyiz 3
Apple, Bu Çeyrekte Beklenenden Fazla iPhone Üretecek! 3

Apple, Hindistan’da iPhone 13’ün Deneme Üretimine Başladı

Apple, Hindistan’daki ortak fabrikalarında daha fazla akıllı telefon modeli üretmeye karar verdi. Şirket, Chennai’deki Foxconn fabrikasında iPhone 13‘ün test üretimine başladı.

The Economic Times’ın Hindistan baskısına göre; Chennai’deki bir fabrikada iPhone 13’ün deneme üretimi şimdiden başladı. 

Ülkede piyasaya sürülen iPhone 13 yerel olarak satılacak ve ihraç edilecek. The Economic Times’a göre, Hindistan’da üretilen iPhone’ların %20 ila %30’u şu anda denizaşırı ülkelerde satılıyor.

Endüstri kaynakları, Apple’ın sürekli olarak yüksek bir akıllı telefon çipi tedarikini güvence altına alabildiğini söyledi.

Apple şu anda Foxconn’un Chennai fabrikasında iPhone 11 ve iPhone 12’nin seri üretimini yapıyor. Wistron’un Bangalore tesisi iPhone SE’yi üretiyor. Ayrıca Pegatron, Chennai’de bir iPhone fabrikası kurmak için arazi satın almak için 14 milyon dolar yatırım yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu