Sıradaki içerik:

Apple, iOS 14’e Çağrı Kayıt İşlevi İçin Destek Ekliyor!

e
sv

Apple Bu Ay WWDC’de ARM Tabanlı Mac’leri Açıklayacak

avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, 2012 Surface RT’den bu yana ARM destekli PC’ler üretiyor ve bir ARM çipi tarafından desteklenen bir Apple PC’nin söylentileri neredeyse uzun sürüyor ve son güçlü söylenti 2017’de ARM destekli bir iMac. 

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi ilk Kuo Şubat ayında Apple’ın ARM destekli bir MacBook üzerinde çalıştığını bildirdi. Mart ayında Ming-Chi Kuo , Apple’ın 2021’de ARM işlemcilerine dayalı birden fazla MacBook ve iMac yayınlamayı planladığını bildirdi.

Bugün Bloomberg, Apple’ın bu ay WWDC’de ARM tabanlı Mac’lere taşındığını resmen açıklayacağını bildirdi. Bu, geliştiricilerin mevcut uygulamalarını yaklaşan ARM tabanlı Mac donanımı için optimize etmelerini sağlayacaktır. Apple gelecekteki Mac’ler için aynı A serisi yonga setlerini kullansa da, Mac’ler hala iOS yerine macOS işletim sistemini çalıştıracak.

Mac’ler için yaklaşan ARM işlemcileri, Intel işlemcilere kıyasla daha iyi grafikler ve AI performansı sunacak. Ayrıca, ARM yongaları Intel işlemcilerden çok daha fazla güç verimlidir. Bu, Apple’ın gelecekte ince ve hafif MacBook’lar oluşturmasını sağlayacaktır. TSMC, bu yılın ilerleyen saatlerinde 5 nanometre üretim süreci kullanarak yeni Mac işlemcilerini üretecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.