Apple, App Store Komisyonunu Düşürdü

1 dk


Apple bugün, 1 milyondan az gelire sahip uygulamalar için App Store komisyonunu yüzde 15’e düşürdüğünü duyurdu. Apple, bu yeni App Store Küçük İşletme Programının mağazada dijital ürünler ve hizmetler satan geliştiricilerin çoğuna fayda sağlayacağını iddia ediyor. 

Apple, geliştiricilerin bir önceki takvim yılında 1 milyon dolara varan gelir elde etmeleri halinde bu programa katılabileceklerini ve bu yeni programın 1 Ocak 2021’de başlayacağını belirtti.

  • 2020’de tüm uygulamaları için 1 milyon dolara varan mevcut geliştiriciler ve ayrıca App Store’da yeni olan geliştiriciler programa ve indirimli komisyona hak kazanabilir.
  • Katılımcı bir geliştirici 1 milyon dolarlık eşiği aşarsa, yılın geri kalanında standart komisyon oranı geçerli olacaktır.
  • Bir geliştiricinin işletmesi gelecekteki bir takvim yılında 1 milyon dolarlık eşiğin altına düşerse, bir sonraki yıl yüzde 15 komisyon için yeniden hak kazanabilir.

1 milyon dolardan fazla gelire sahip geliştiriciler, App Store’un yüzde 30’luk standart komisyon oranını ödemeye devam edecekler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

41
5 Paylaşım, 41 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir