Sıradaki içerik:

Apple iOS 14.1 Golden Master Sürümünü Yayınladı

e
sv

Apple, AirPods’ların Türkiye Fiyatına Zam Yaptı

1046 okunma

iPhone 12 modellerinin kutusundan kulaklık çıkmayacağını duyurusuyla yeni bir tartışma başlatan Apple, AirPods’ların Türkiye fiyatlarına zam yaparak iPhone 12 almayı fikir edinenlere bir sürpriz daha gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, dün akşam online olarak gerçekleştirdiği lansman faaliyeti ile beraber yeni akıllı telefonları olan iPhone 12 ailesini adeta duyurdu. Pek çok ilgi çeken özelliğe sahip olan iPhone 12 ailesinin en münakaşalı noktalarından biri ise kutudan rastgele bir şarj cihazı ya da kulaklık çıkmıyor oluşu.

Apple’ın iPhone 12 modellerinin kutularından kulaklık çıkmayacağını açıklamasının sonrasında, iPhone 12 almayı fikir edinenler natural olarak harici olarak satın alabilmek mecburiyetinde kalacakları AirPods modellerinin fiyatlarını denetim etmeye başladılar. Tam bu anda Apple, Türkiye’deki müşterilerine beklenmedik bir sürpriz yaparak AirPods fiyatlarına zam yaptı.

Zamların sonrasında yeni Apple AirPods ve AirPods Pro fiyatları

Şu ana kadar -Apple’ın resmi sitesinde- fiyatı 1.299 TL olan standart AirPods, son zamların sonrasında 1.599 TL fiyat etiketine kavuştu. AirPods + kablosuz şarj kutusunun fiyatı ise 1.649 TL’den 1.999 TL’ye yükseldi. En ciddi fiyat artışı ise ön görü edebileceğiniz gibi AirPods Pro’da yaşandı. Eski fiyatı 2.049 TL olan cihazın yeni fiyatı, 2.499 TL oldu.

Dürüst olmak gerek görülürse hem Apple’ın daha geçen temmuz ayında fiyatlarını güncellemiş olması, hem de iPhone 12’lerin kutularından kulaklık çıkmayacağından Apple müşterilerinin bir AirPods satın alabilmek ‘mecburiyetinde’ kalacağı amacıyla AirPods modellerine bir fiyat güncellemesi(!) yapılması beklenmiyordu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.