Apple, AirPods’ların Türkiye Fiyatına Zam Yaptı

2 dk


iPhone 12 modellerinin kutusundan kulaklık çıkmayacağını duyurusuyla yeni bir tartışma başlatan Apple, AirPods’ların Türkiye fiyatlarına zam yaparak iPhone 12 almayı fikir edinenlere bir sürpriz daha gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, dün akşam online olarak gerçekleştirdiği lansman faaliyeti ile beraber yeni akıllı telefonları olan iPhone 12 ailesini adeta duyurdu. Pek çok ilgi çeken özelliğe sahip olan iPhone 12 ailesinin en münakaşalı noktalarından biri ise kutudan rastgele bir şarj cihazı ya da kulaklık çıkmıyor oluşu.

Apple’ın iPhone 12 modellerinin kutularından kulaklık çıkmayacağını açıklamasının sonrasında, iPhone 12 almayı fikir edinenler natural olarak harici olarak satın alabilmek mecburiyetinde kalacakları AirPods modellerinin fiyatlarını denetim etmeye başladılar. Tam bu anda Apple, Türkiye’deki müşterilerine beklenmedik bir sürpriz yaparak AirPods fiyatlarına zam yaptı.

Zamların sonrasında yeni Apple AirPods ve AirPods Pro fiyatları

Şu ana kadar -Apple’ın resmi sitesinde- fiyatı 1.299 TL olan standart AirPods, son zamların sonrasında 1.599 TL fiyat etiketine kavuştu. AirPods + kablosuz şarj kutusunun fiyatı ise 1.649 TL’den 1.999 TL’ye yükseldi. En ciddi fiyat artışı ise ön görü edebileceğiniz gibi AirPods Pro’da yaşandı. Eski fiyatı 2.049 TL olan cihazın yeni fiyatı, 2.499 TL oldu.

Dürüst olmak gerek görülürse hem Apple’ın daha geçen temmuz ayında fiyatlarını güncellemiş olması, hem de iPhone 12’lerin kutularından kulaklık çıkmayacağından Apple müşterilerinin bir AirPods satın alabilmek ‘mecburiyetinde’ kalacağı amacıyla AirPods modellerine bir fiyat güncellemesi(!) yapılması beklenmiyordu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
7 Paylaşım, 52 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir