Apple, 2021 Yılında Gelirlerini %100 Artıracak

2 dk


Apple hakkında güvenilir kaynaklardan bir tanesi olan analist Ming Chi-Kuo, 2021 senesiyla alakalı tetkik raporunu yayınladı. Ünlü analist, 2021 senesi ortamında Apple’ın gelirlerini %100 oranında artıracağını dile getirdi.

Daha önce detaylı Apple haberlerimizde de bahsetmiş bulunduğumuz güvenilir Apple analisti Ming Chi-Kuo, yeni bir tetkik raporu yayınladı. Analist, yayınladığı yeni raporunda 2021 senesinde Apple gelirlerinde bir önceki seneye göre %100’lük bir artış beklediğini dile getirdi. Kuo’ya göre bu yükselişin nedeni ise iPhone 13‘lerdeki batarya sayesinde olacak.

Ming Chi-Kuo’nun raporuna göre Taiwan Career Technology, Apple’ın 2021 senesinde çıkaracağı cihazlarda yine başrol olmak aiçin geri dönecek. Şirketin tedarikçiliğini üstleneceği cihazlar arasında 2021’in ikinci %50 sinde çıkacak olan iPhone 13, senenin ilk %50 sinde çıkması beklenilen yeni AirPods ve yeni mini LED iPad bulunacak.

iPhone 13’te kullanılacak batarya

Apple’ın yeni çıkardığı iPhone 12’nin bataryasında yumuşak ve sert levhaların birleşimi kullanılıyor. Fakat iPhone 13’te tamamiyle yumuşak levhaya geçileceği ifade ediliyor. Yumuşak levhalı bataryalar, sert levhalı bataryalara göre daha az katmana sahip bulunduğu amacıyla telefon ortamında alan açılmasını sağlayacak ve üretimi daha az maliyetli duruma gelecek.

Bildiğiniz gibi iPhone 12 serisi, 5G bağlantı desteği sayesinde beraber geliyor ki bu da bataryalara çoktan güç kullanımı binmesine sebep oluyor. Fakat iPhone 12 bataryaları, önceki olan iPhone 11’e göre daha ufak kapasiteli. Dolayısıyla yeni iPhone modellerinin performans konusu ile alakalı çok sağlam bulunduğunu söylemek olası değil. Apple ise telefonlarını inceltirken batarya ömrünü de uzatmanın yollarını arıyor.

Taiwan Career Technology’nin, önümüzdeki sene çıkacak olan iPhone 13 ve iPhone 13 mini bataryalarının %40 ile %50’sini karşılaması bekleniyor. Diğer tedarikçiler ise Unimicron ve Unitech olacak. Ming Chi-Kuo’nun raporuna göre yeni AirPods 3’ler, şu anki AirPods Pro’lar ile aynı tasarıma sahip olacak. Hem de Taiwan Career Technology, hem yeni AirPods’lar hem de mini LED iPad’ler amacıyla donanım tedarikçiliği yapacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
6 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir