Kripto Para

ApeCoin (APE) Neden Arttı? 22 Temmuz 2022

ApeCoin (APE), son 24 saatte yüzde 15’ten fazla paha kazanırken, yerli borsalardaki süreç hacmi 184 milyon TL’yi aştı. Geçen mayısta tanıştığımız ApeCoin (APE) neden arttı sorusunun karşılığı da aslında Otherside metaverse’ünde bâtın diyebiliriz.

ApeCoin (APE) Neden Arttı?

APE, ApeCoin DAO tarafından yılın başlarında piyasaya çıktı. APE’in bedeli, son 7 günde yüzde 45’e yakın arttı. Bu yükselişin gerisinde Otherside metaverse’ünün açılması yer alıyor. Bored Ape Yacht Club, birinci etapta metaverse’ü 4.300 ‘Voyagers’a açtı. Metaverse’ün açıldığı kullanıcılar, Otherdeeds NFT’lerinin sahipleri oldu. Bu NFT’ler, aslında Otherside’daki dijital arazi parsellerinde tapu misyonu görüyor.

APE, haberin yazımı itibariyle, 6.75 dolardan süreç görüyor. Yerli borsalarda, Paribu ve BtcTurk’te süreç görüyor. APE’in bu borsalardaki yükselişi ise son 24 saatte, sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 16.73.

APE, Paribu’da 121,19 TL’den süreç görüyor. Başka yandan BtcTurk’te 120,80 TL’den alıcı buluyor.

Otherside Metaverse’ü Nedir?

Otherside, Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları imzalı bir metaverse oyun platformu. Birinci olarak cumartesi günü, makul sayıda kullanıcıya açılan platform2da arazi parselleri, Otherdeeds NFT’leri ile tapulandırılıyor. Bu yılın mayıs ayında tanıştığımız Otherdeeds NFT’leri için gas fiyatı olarak 157 miluon dolardan fazla ETH yakılmıştı. Bu da aslında kısa müddetliğine Ethereum’un gas fiyatlarında yükselişe neden oldu.

Yuga Labs’e nazaran, “İlk Gezi” için seçilen 4300 oyuncunun tamamı, kısa mühlet evvel Otherside’ın merkezindeki “Biyojenik Bataklık”a yapılan dijital gezintiye çıktı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/apecoin-ape-neden-artti-22-temmuz-2022/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu