Sıradaki içerik:

Honor, Dünya Çapında 80 Milyondan Fazla “X” Serisi Akıllı Telefon Sattı

e
sv

Antutu En Güçlü Android İşlemcilerini Tanıttı

162 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AnTuTu kıyaslama portalı, Android akıllı telefonlardaki çeşitli işlemcilerin performans düzeyini daha net bir şekilde göstermek için web sitesinde yeni bir sayfa yayınladı. 

Çip performansının derecesini gösteren bir roketimiz var. Bu derecelendirme ayrıca liderleri tanımlamayı da kolaylaştırır. Şu anda, Qualcomm Snapdragon 865 en üst konumda. En güçlü Android akıllı telefon Soc.

Yonga setleri arasındaki mesafe, performanstaki göreli farktır. Böylece, Samsung Exynos 990 işlemcinin Snapdragon 865’in arkasında nasıl durduğunu açıkça görebilirsiniz. Kirin 990 5G üç liderden biri bile değil. Bu arada, MediaTek Dimensity 1000+ daha pahalı rakiplerine yaklaşıyor.

AnTuTu en güçlü Android akıllı telefon işlemcilerini tanıttı

Bu görüntülerdeki sonuçların, ekranın yenileme hızını ve dahili depolamanın hızını içeren tam AnTuTu derecesine göre hesaplanmadığına dikkat edilmelidir (bu rakamlar bile belirli akıllı telefon modeline bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir) bir yonga seti kullanılıyorsa). 

Derecelendirme, mobil işlemcilerin “saf” performansını değerlendirmemizi sağlayan CPU ve GPU testlerinin noktalarını dikkate alır. En doğru sonuçları almak için, bu yonga setini kullanarak tüm akıllı telefonların derecelendirmelerini aldılar. Buna ek olarak, Apple yonga setleri bu derecelendirmede mevcut değildir, ancak ilk sırada yer alsalar (özellikle tabletler için sürüm).

Bu, önceki raporların Exynos 990’ın Qualcomm Snapdragon 865’ten daha düşük bir performansa sahip olduğunu doğrular. Samsung, Exynos 990 işlemcisinin Snapdragon 865 kadar iyi olduğunu söyleyerek daha önce yanıt verdi.

Şirket, her iki işlemcideki Galaxy S20 serisinin tüm gerçek hayat senaryolarında aynı performans seviyesini sağladığını söylüyor. Ama bu doğru değil gibi görünüyor.

Samsung, akıllı telefon endüstrisinde amiral gemisi cihazlarını iki işlemcide öneren tek şirkettir. Şirket, cep telefonu işlemcileri için güçlü bir Ar-Ge ve üretim kapasitesine sahip, ancak Galaxy S20’de kullanılan kendi Exynos 990 SoC, kıyaslama sonuçlarına, kullanıcıların testlerine ve hatta yorumculara göre Qualcomm Snapdragon 865 kadar iyi değil.

Samsung, hem Exynos hem de Snapdragon işlemcilerin aynı zorlu standartları ve test senaryolarını izlediğini söyledi. Ayrıca, akıllı telefonun yaşam döngüsü boyunca tutarlı ve optimum performans sağlayabilirler. Ancak, bu kıyaslama testi aksini göstermektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.