Gündem

Ankara’da 4 Köpek Tüfekle Vurulmuş Halde Bulundu

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki boş arazide, tüfekle vurulmuş 4 köpek ölüsü bulundu. Köpeklerden ikisinin gözlerinin oyulduğu iddia edildi. 

Ankara’da sokak köpeklerini beslemek için Çankaya ilçesindeki İmrahor Vadisi’ne giden bir grup hayvansever, 4 köpek ölüsü ile karşılaştı.

ankarada 4 kopek tufekle vurulmus halde bulundu 0 GLnz5ds2

Köpeklerin tüfekle vurularak öldürüldüğünü gören hayvanseverler, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, bölgede incelemede bulundu.

ankarada 4 kopek tufekle vurulmus halde bulundu 1 nFNBZ2fl

Patili Can Dostlar Derneği Genel Başkanı Mesut Cantürk, köpeklerin vücutlarında çok sayıda saçma izi gördüklerini belirterek şunları söyledi:

ankarada 4 kopek tufekle vurulmus halde bulundu 2

‘Hatta 2’sinin de gözleri oyulmuş. Bu çocuklar bu bölgede yaşayan çocuklar. Buraya dışarıdan atılma da değil. Olay da zaten burada işlenmiş. Maalesef hepsinin vücudunda da saçmalar var. 4 çocuğumuzu ölü bulduk. Muhtemelen yaralı çocuklar vardır veya yaralanıp bölge dışına çıkıp ölen çocuklar vardır. Ondan dolayı biz bugün sabaha kadar burada arama yapacağız. Kendinden güçsüz bir canlıyı öldüren; dışarı da bir çocuğu, kadını, engelliyi, yaşlıyı da öldürebilecek bir potansiyeldedir. O yüzden buradan yetkililere sesleniyoruz. Bunu yapanların mutlaka bulunması ve hukuken cezalandırılması lazım. Mutlaka ciddi anlamda ceza almaları gerekiyor.”

Kaynak: https://onedio.com/haber/ankara-da-4-kopek-tufekle-vurulmus-halde-bulundu-1118207

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu