Sıradaki içerik:

Müzik platformları büyümeye devam ediyor.

e
sv

Android uygulamaları kullananlar büyük tehlike altında

225 okunma

Yapılan incelemelerde Android programları kullananlar ile alakalı birtakım detaylar meydana çıktı. Eğer sizler de Android programları tüketiyorsanız büyük bir tehlike altında olabilirsiniz.

Bu hafta yayınlanan kapsamlı bir akademik incelemeye göre 12.706 Android programı büyük tehlikeler yayıyor ve Android programları kullananlar tehlikeyle karşı karşıya. Bunlar ortamında çok büyük uygulamalar da yer alıyor. Dünya genelinden akademisyenler, araştırmalarında arka kapı erişimlerini saptayabilmek amacıyla InputScope isminde bir vasıta geliştirdi. Yeni vasıta 150.000’den çok programlamayı inceledi.

Bazı android programlarında arka kapı keşfedildi

Yaklaşık olarak 12.706 programın detaylı cinsten arka kapı erişim olanağı sağladığı defalarca belirtildi. Böylece bir kez daha çoğu Android programının arka kapı erişimine sahip bulunduğu meydana çıkmış oldu.

Popüler bir uzaktan erişim programı bilhassa numune gösterildi. Yeni uygulamada tespit edilen ana parola sayesinde, kullanıcı telefonunu kaybettiğinde erişimi kısıtlasa bile erişimin kilidi basitlıkla açılabiliyor. Hem de bütün bunlara ek olarak, tekrar tanınmış bir ekran kilitleme programı, herhangi kullanıcıların parolalarını tamamiyle sıfır duruma getirebiliyor. Yeni ekran kilidi ise basit bir şekilde karşı kullanıcının eline geçiyor.

Skype yeni bilhassarle rekabeti artıracak

Yapılan çalışma ile alakalı en çok ilgi çeken detaylardan birisi de Samsung uygulamalarıydı. Dünyanın en büyük akıllı telefon markalarından olan Samsung cihazlarda yüklü gelen uygulamalardan 4.800 tanesi arka kapı yazılımına sahip. Sizler de Android işletim sistemi kullanan bir akıllı telefona sahipseniz, bu tür konularda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.