Sıradaki içerik:

Sony WF-SP800N TWS Kulaklık!

e
sv

Android TV platformu Google TV Yeniden Başlayabilir

494 okunma

Google sürekli olarak ev ürünleri de dahil olmak üzere ürün portföyünü genişletmeye çalışırken, şirket Android TV Kutusu ile sorunlu bir deneyime sahipti. Orijinal Nexus Oyuncularından sonra, arama devi Chromecast dongle’larının lansmanına odaklanıyor.

Bir diğer önemli adım, diğer OEM’lerin Android TV platformu ile kendi akıllı TV portföylerini oluşturmalarına izin vermekti. Bu hareketin Android TV cihazlarının teklifini oldukça artırdığını söyleyebiliriz. 

Sonuçta, akıllı TV pazarına katılan birçok şirket, kendi başına bir işletim sisteminin tamamını geliştirmek yerine platformu kullanabilir. Yeni bir rapor, Google’ın Android TV pazarını daha da genişletmek istediğini ve Google TV’de yeniden markalaşabileceğini belirtti.

Google’dan gelen bir ürün, özellikle “Android” adını geride bırakmak söz konusu olduğunda, ilk kez yeniden markalaşma olmayacak. Şirket zaten Android Pay, Android Wear ve Android Mesajlar gibi diğer ürünlerde değişiklikler yaptı. Şimdi sırasıyla Google Pay, WearOS ve Mesajlarımız var.

Olası isim değişikliğinin yanı sıra, Android TV’nin yaklaşan sürümü kullanıcı arayüzüne iyileştirme getirecek. Dahası, daha düşük donanım gereksinimlerine sahip olacak ve uygulamalar yerine filmlere ve şovlara daha fazla önem verecektir. Bu, Google’ın Roku ve Amazon’un Fire Stick’i ile rekabet etmek için bir akış cihazı açacağına dair söylentileri güçlendirmeye geliyor.

Yeni Google TV platformu önümüzdeki ay görünebilir

Cevaplanması gereken soru şirketin tam olarak bu değişikliği ne zaman gerçekleştireceğidir. Google I/O 2020 mükemmel bir fırsat olacaktır. Ancak, bildiğiniz gibi, COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi. Şirketin, Android 11 Beta 1’i tanıtmak için Haziran ayında çevrimiçi bir etkinlik düzenleyeceğini belirtmekte fayda var. Şirket, yeni TV platformu hakkında daha fazla ayrıntı vermek için aynı tarihi kullanabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.