Sıradaki içerik:

Realme Tv Google Tarafından Onaylandı

e
sv

Android Telefonlar İçin Yıllardır Beklenen Özellik Yolda!

277 okunma

Arama kaydetme çoğu ülkede meşru olmasa da, problem teşkil etmediği ülkelerde bulunuyor. Bazı telefon yapımcıları ve program geliştiriciler bu özelliği kullananlara sunuyor olsa da, Android telefonlar amacıyla arama kaydetme standart duruma gelebilir.

Telefon görüşmelerini kaydetmek amacıyla Google Play Store’dan ek uygulamalar indirmeniz ya da Meizu, Huawei gibi markaların direkt olarak kayıt özelliği yayınlayan telefonlarından birisine sahip olmanız gerekiyor. İndirilen uygulamaların ne kadar güvenilir bulunduğu başlı başına bir münakaşa konusuyken, Google bu senenin ilk haftalarında yeni bir arama özelliği üstünde çalıştığını duyurmuştu.

Android telefonlar arama kaydetme özelliğine kavuşuyor

Google nasıl bu tür bir özelliği standart duruma getirir! dediğinizi duyar gibiyiz. Diğer arama kaydetme uygulamalarına kıyasla daha şeffaf bir şekilde çalışacak. Google arama kaydetme özelliğini döneme sokarken karşı tarafa bildirim gitmesini sağlıyor.

Yani yukarıda bahsetmiş olduğumuz ek uygulamalar gibi aramada saklı saklı ses kaydı alma hali söz hususu değil. Arama kaydetme özelliği bu noktada ilk aşamada emniyet aşamasını aşmış gibi görünüyor. Zira ses kaydı yaptığınız şahsa konuşma esnasında bu aramanın kayıt edildiği sesli bir mesaj şeklinde iletiliyor.

Yine kayıt etme duraklatıldığında benzer bir mesaj alan kullanıcı bundan sonra konuşmanın kayıt altında olmadığını öğrenmiş oluyor. Peki bu kaydedilen aramalar ne oluyor? Son aramalar evresinde görebildiğiniz bu kayıtları dilerseniz dinleyebiliyor dilerseniz de bir başkasıyla paylaşabiliyorsunuz.

Arama özelliğinin geleceği Android telefonların Android 9 ve üstü versiyona sahip olan cihazlar olduğunun altı çiziliyor. Google’ın destek sayfasında kısa süreli olarak paylaşılan bu özellik derhal kaldırılmış olmasına karşın dikkatli kullanıcılar bu özelliği yakaladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.