Sıradaki içerik:

Xiaomi Ceo’su LEİ JUN En Sevdiği Üç Telefonu Paylaştı

e
sv

Google Fotoğraflar, iOS Bellek Odaklı Yeniden Tasarım, Harita Görünümü!

128 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mayıs ayında Google, doğrudan albüm paylaşımıyla Fotoğraflar’ın beşinci yıldönümünü sessizce işaretledi . Bugün Google Fotoğraflar, mobil uygulamanın görünümünü ve özellikle simgesini modernleştiren büyük bir yeniden tasarım alıyor .

Dört ana bölüm ve bir gezinme çekmecesi yerine Google, Fotoğrafları alt çubukta yalnızca üç sekmeye basitleştirdi.

Uygulama hala bir “ Fotoğraflar ” ızgarasıyla başlıyor , ancak her şey arasındaki boşluk azaldıkça küçük resimler ve otomatik oynatılan videolar daha büyük. Google, daha fazla içerik türü eklerken çevreler yerine daha büyük portre kartlarından yararlanmak için Anılar karuselini güncelledi.

Aslında Google, filmler, kolajlar, animasyonlar, stilize fotoğraflar ve diğer otomatik kreasyonları “Sizin için” sekmesi kaybolarak Anıların bir parçası haline getirdi. Geçen sonbaharda tanıtılan Google, hikaye benzeri özelliğin her ay 120 milyon kullanıcı tarafından görüntülendiğini söylüyor.

Google , “fotoğraf kitaplıkları büyüdükçe” “ Arama ”nın nasıl daha önemli hale geldiğini belirtiyor . Bu nedenle, özel bir bölüm ve orta sekme. Bir metin kutusuyla başlar ve onu öncekinden daha büyük bir “İnsanlar ve evcil hayvanlar” atlıkarınca takip eder.

Bununla birlikte, en büyük özellik, Google’ın “Yerler” altında en çok talep edilen özelliği olduğunu söylediği yeni harita görünümüdür. EXIF kamera verileri ve Google Konum Geçmişi’nden yararlanan Fotoğraflar, serin bir ısı haritası efektine sahiptir ve zamanda geriye doğru kaydırma yaparken görüntüleri bulur.

Seyahatlerinizin fotoğraflarını keşfetmek, memleketinizde en fazla fotoğrafı nerede çektiğinizi görmek veya ülke genelinde yolculuğunuzda bir yerden bir fotoğraf bulmak için dünyayı sıkıştırabilir ve yakınlaştırabilirsiniz.

Son olarak, Albümler, Sık Kullanılanlar, Çöp Kutusu, Arşiv ve daha fazlasının bulunduğu “ Kütüphane ” sekmesidir. Bunu “Aygıttaki Fotoğraflar” karuseli izlerken, ABD ve Kanadalı kullanıcılar Print store için bir banner görecek.

Bu arada, ” Paylaşım ” feed’i sol üst köşeye taşındı ve uygulama genelinde görülebilir.

Google Fotoğraflar yeniden tasarımı, önümüzdeki hafta sürüm 5.0 olarak Android ve iOS’ta kullanıma sunulacak . Bu arada, Web’deki Fotoğraflar yenilenen bir düzen ve yeni simge görür.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.