Android Cihazlar İçin Test Edilen YouTube Özelliği

2 dk


YouTube Corona virüsü sebebiyle aldığı kararlarla gündemimizde yer alırken, Android aygıt kullanıcıları amacıyla de boş durmuyor. Bu noktada kollarını sıvayan tanınmış platform yeni test ettiği özellik ile Android kullanıcıları amacıyla tek ekranda daha çok videonun gösterilmesine bir el atıyor. Bu kapsamda Android aygıtlar amacıyla yeni YouTube özelliği test ediliyor.

Android aygıtlar amacıyla yeni YouTube özelliği

Test edilen özellik ile bundan sonra kullanıcılar önizleme videolarını daha geniş bir ekran ile görebilecek. Yani şu an amacıyla test edilen ve kullanıcıların beğenisine yayılan özellik, şayet olumlu geri dönüş alınırsa uygulanabilir gibi duruyor.

Normalde YouTube ana sayfanızda gezinirken ekranınızda ufak önizleme videoları ile altı videoyu tek bir ekranda görebiliyorsunuz. Bunlara bir de yan kısımda birtakım ek bilgilendirici kısımlar da eklenince tek ekranda çok sayıda videoyu ufak bir şekilde görüyordunuz.

Test edilen özellik ise tam olarak şu şekilde konumlandırılıyor: Keşfette ya da ana sayfanızda denk geldiğiniz bu videolar bundan sonra daha büyük bir önizleme ile karşınıza çıkacak. Bu sayede ise tek sayfada toplamda iki değişik video görecek ve daha büyük bir ekran tecrübesi yaşamış olacaksınız.

Elbette tek seferde daha az sayıda video görüleceği amacıyla birtakım bireylerin bu tecrübesi beğenip beğenmeyeceği merak konusu. Bu amaçla kullananlara A/B testi uygulayan YouTube’un bu yeni özelliği son kullanıcıya ulaştırıp ulaştırmayacağı şu an amacıyla bilinmiyor.

Abone Olun


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55
7 Paylaşım, 55 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir