Yazılım

Android 13 ayrıntıları netleşti: Telefonlara ne vakit gelecek?

Android 13 işletim sisteminin çıkış tarihinin yaklaşmasıyla özellikleri de aşikâr olmaya başladı. Şu anda sadece Beta sürümü çıkan yazılım, Pixel telefonlar için kullanılabiliyor. İşletim sisteminin 11 Mayıs tarihinde yapılacak Google I/O etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Ancak akıllı telefonlara Ağustos ya da Eylül ayı tarihlerinde gelmeye başlayacak. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Android 13, hangi yenilikleri getirecek?

Geliştiricilerin Tiramsu ismini verdiği Android 13 Beta’a çok fazla yeni özellik yayınlanmadı. Şirket, asıl açıklamaları yapmak için 11 Mayıs tarihinde gerçekleşecek aktifliği bekliyor. İşletim sisteminin en kıymetli özelliklerden biri kapalılık ve güvenlik alanında oldu. Yazılım, iOS‘ta olduğu üzere uygulamaların fotoğraflara erişimini isterken tümüne müsaade vermeden sadece muhakkak olanları seçmek için imkan sunacak.

android 13 ayrintilari netlesti telefonlara ne vakit gelecek 0 ziJUGXzH

Android 13, birden fazla lisan kullanmak isteyen şahıslar için de yeni bir özellik sunacak. Kullanıcılar artık telefon ve uygulamaların lisanlarını birbirinden bağımsız olarak ayarlayacak. Yazılım, yeni tasarlanmış duvar kağıtları seçerken de farklı bir arayüz sunacak. Arayüz temasında, orta renklerin ve pastel tonların da bulunduğu 16 farklı renk kombinasyonu gelecek.

android 13 ayrintilari netlesti telefonlara ne vakit gelecek 1 398KYQl1

Google yeni arayüz özelliği ile ilgili şunları belirtti:

“Desteklenen Android başlatıcılarındaki uygulama simgeleri, kullanıcının seçtiği duvar kağıdının ve başka temaların rengini devralacak biçimde renklendirilmiştir.”

Android 13, hangi markaya ne vakit gelecek?

Şirket Android 13
Samsung 2022 yılı Aralık ayı
OnePlus 2022 yılı Aralık ayı
Sony 2023 yılı Mart ayı
Xiaomi 2023 yılında Şubat ya da Mart ayında

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Android 13 işletim sistemi için kesinlikle gelmesi gereken yenilik hangisi? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/android-13-ozellikleri-ve-hangi-cihazlara-gelecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu