Sıradaki içerik:

Pinterest’e Yeni Ürün Bulma Özelliği Eklendi

e
sv

Android 11 Akıllı Ev Denetimi Sızdırıldı

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her şey sorunsuz devam ederse Android 11 bu yılın sonunda yayınlanacak. Bugün ulaşan sızıntı şaşırtıcı olmamalı, ancak kullanıcı arayüzünün nasıl görüneceğine dair bazı ipuçları veriyor.

Android 11 Sızan Güç Düğmesi Menüsü Basitlik ve İşlevselliğe Odaklanıyor

Görüntü sızan belgelerden geliyor ve görüntüye dayanarak, menü bize “Hızlı Kontroller” adı verilen birkaç yeni akıllı ev kısayolunu gösteriyor. Bu kontroller, kilitler, termostatlar ve ödeme seçeneklerinin yanı sıra akıllı ışıklardan her şeyi kontrol etmekten sorumlu olacak. Güç kapatma ve yeniden başlatma gibi standart güç seçenekleri elbette orada olacak.

Sızıntı, kontrolleri gösteren bir tweet paylaşan XDA-Developers’tan Mishaal Rahman’dan geliyor. Aşağıdaki tweet’e bir göz atabilirsiniz.

Ayrıca canlı kamera akışını gösteren başka bir resim yayınladı.

Bu güç menüsünün varlığından haberler Mart ayına kadar uzanıyor, ancak bu görselleştirmede ilk kez görüyoruz ve Android 11’de ne beklemeniz gerektiğini daha iyi anlıyorlar. Tabii ki, bu vanilya Android için ve One UI gibi diğer OEM kaplamalarında farklı olacak, ancak yine de çoğu şirketin vanilya Android’i nasıl yakından takip ettiğini göz önüne alarak, birçok değişiklik göreceğimizden şüpheliyiz.

Daha önce konuştuğumuz gibi Google, beta’yı bu ayın 3 Haziran’ında yayınlamayı planlıyordu. Ancak lansmanı erteledi ve beta’nın ne zaman kullanılabilir olacağına dair gerçek bir bilgi yok.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.