Kripto Para

Andre Cronje, Mevcut Kripto Kültürünü Eleştirdi: “Kripto Ahlakının Gelişimini Engelledi”

Andre Cronje yayımladığı bir blog yazısında kripto kültürünü eleştirdi.

DeFi’ın önde gelen isimlerinden Andre Cronje, Pazartesi günü yayımladığı bir blog yazısında kripto ekosisteminin ahlak anlayışını eleştirdi. Ona nazaran kripto kültüründeki zenginlik dürtüsü, kriptonun bedelleriyle alakalı daha asil arayışları engelledi. Cronje husus hakkında yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Uzun vakittir kripto kültürünü küçümseyen ve kripto bedellerine olan sevgimi tabir eden şeyler söylüyorum. Bunu okumak garip gelebilir lakin kripto ahlakı kendi kendini yönetme, kendi varlıklarını kendin saklama, kendi kendini güçlendirme üzere kavramlar manasına geliyor. Lakin mevcut kültür servet, yetki, zenginlik ve egoya karşılık geliyor.”

Cronje ayrıyeten günümüzün kripto projelerinin kurucularının ana akım finansta mevcut para siyasetlerini tasarlayanların yaptığı yanılgıları tekrarlıyor üzere göründüğünü söyledi. Fakat tüm bunlara karşın kesimin geleceği konusunda heyecanını da lisana getirdi:

“Yeni bir çağa giriyoruz… Bu yeni çağda, bilinmeyen cüzdanların gölgelerde pusuya yattığı çorak topraklar yok olacak. Açgözlülük ve güvensizlikle değil; inanç tarafından yönlendirilen yeni bir blokzinciri ekonomisininin yükselişine şahit olacağız. Bir döngüye girmiş olmamda ironi olsa da yeniden de her zamankinden daha fazla heyecanlanıyorum. Bir daha çorak topraklara adım atmayacağım, ancak bu yeni gelecek için çok heyecanlıyım.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/andre-cronje-mevcut-kripto-kulturunu-elestirdi-kripto-ahlakinin-gelisimini-engelledi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu