Telefonlar

Amerika’nın Çin inadı Samsung’a yaradı: Apple ve Samsung yeni ortaklık kuruyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’in aşırı ve agresif gelişimine bir dur demek istediği biliniyor. Özellikle bu ülkeden yapılacak teknoloji ithalatına ve bu ülkeye sevk edilecek teknoloji ihracatına yönelik büyük tedbirler alan Beyaz Saray, bu hamleleriyle Apple’ı zor durumda bırakıyor. iPhone üretiminin %98’ini Çin’de gerçekleştiren, bunun haricinde, söz konusu telefonlarında yoğun olarak Çin menşeili teknolojiler kullanan Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte bu duruma bir son vermek zorunda kalabilir.

Amerika’nın Çin inadı Samsung’a yaradı: Apple ve Samsung yeni ortaklık kuruyor

Daha önce basına sızan haberlerde, Apple’ın iPhone 15 serisinde Çinli Yangtse Memory Technologies Co (YMTC) şirketinden alacağı RAM’leri kullanacaktı. Ancak Beyaz Saray bu duruma da müdahale etti ve Apple’ın RAM tedariği için Çinli olmayan bir başka firmaya yönelmesini istedi. Tabi bu talebi karşılayabilecek en önemli alternatif Samsung olunca, Apple’da doğal olarak Samsung’a yöneldi.

Gelen son haberlere göre Apple, YMTC ile olan ortaklığını sessiz sedasız sonlandırdı ve artık bu şirketten RAM almayacağını bildirdi. Tabi bu durumda Samsung ile Apple arasında görüşmelerin başladığını da belirtelim. Bu sayede bir kez daha ekranların önünde birbirinin en büyük rakibi olarak görülen bu iki isim, kamera arkasında geçmişte kurulan birçok ortaklığa bir yenisini daha eklemiş oldu.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/amerikanin-cin-inadi-samsunga-yaradi-apple-ve-samsung-yeni-ortaklik-kuruyor-637cadf033f92d742e4ef29b

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu