Kripto Para

Amerikalıların Kriptoya Olan İlgisi, 2022 Yılında %26 Oranında Düştü

Amerikalıların kripto para ünitelerine olan ilgisi, 2022 yılında %26 oranında düşmüş durumda.

Ayı piyasasının tesiri, tüm kripto para kesiminde ağır bir biçimde hissediliyor. Berbat tesirler, yatırımcıları da etkilemiş durumda.

CoinJournal tarafından yapılan araştırmaya nazaran, dünya çapında kripto paralara olan ilgi %16 oranında azalırken, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise bu oran %26’yı gördü.

Kripto dalına olan ilgide en büyük düşüş ise Hollanda’da gözlemlendi. Avrupa ülkesinde kriptoya olan ilgi %37 oranında azalırken, onu %30’luk oranla İrlanda takip etti. ABD, kripto pazar hacminin en değerli kısmını oluşturmasına rağmen listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Kripto paralara ve dijital varlıklara olan ilgi azalışı hakkında yorum yapan CoinJournal’in bilgi analisti Dan Ashmore şu tabirlere yer verdi:

“Geçtiğimiz yılın histerisi düşünüldüğünde gerilemeyle birlikte kripto faizlerinin düşmesi de mantıklı”

Bazı Ülkelerde Artış Yaşandı

Kripto bölümü genel olarak ilgi kaybetse de, birtakım ülkelerde bunun karşıtı görüldü. Fas’ta geçtiğimiz yıla oranla kripto paralara olan ilgi %61 oranında artış yaşandı. Kenya, Sri Lanka, Nijerya ve Kolombiya’da da misal oranlar görüldü.

Ashmore, düşüşün 2021 yılına kıyasla “sarsıcı” olduğunu kabul etse de, makro ekonomik ortam istikrara kavuştuğu takdirde eğilimin bilakis dönmemesi için hiçbir neden olmadığını lisana getirdi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/amerikalilarin-kriptoya-olan-ilgisi-2022-yilinda-yuzde-26-oraninda-dustu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu