Donanım

Amerika çip üretiminde dünyaya meydan okuyacak!

Şimdi, bu girişimin nasıl sonuçlanacağını görmeye başlayacağız: Biden Yönetimi, “üretim için ticari tesisler inşa etmeye, genişletmeye veya modernize etmeye yönelik projeler” için başvuru sürecini düzenleyerek Amerika için ilk CHIPS finansman fırsatını bugün resmen başlattı.

İlk finansman fırsatındaki “ilk”, buradaki anahtar kelime: Başlangıçta, CHIPS for America, özellikle programın bir dizi öncü mantık fabrikasyon tesisine sahip olmayı ve on yılın sonuna kadar DRAM çip üreticilerinin “mevcut nesil ve olgun düğüm” yarı iletkenler için belirli üretim kapasitesi hedeflerine ulaşmasını amaçlayan “başarı vizyonu” ile uyumlu projeleri finanse etmek istiyor Program, daha sonraki bir tarihte Ar-Ge ve üretim ekipmanı tesisleri için daha fazla finansman fırsatı sunmayı planlıyor.

Amerika çip üretiminde dünyaya meydan okuyacak!

Bu programlara başvurular 2023 İlkbahar ve Sonbahar sonlarına kadar başlamayacak, ancak CHIPS Program Ofisi umutlu başvuru sahiplerinden ilgi beyanları almaya şimdiden açık.

Program aynı zamanda finansmanın nasıl kullanılacağı konusunda katı kurallar içeriyor. CHIPS finansmanı alan adayların ödemeleri hisse senedi geri alımları veya temettü ödemeleri için kullanmaları yasaklanacak ve ödemeler belirli dönüm noktalarını karşılamaya bağlanacak. CHIPS finansmanının ilk alıcılarının açıklanması biraz zaman alacak, ancak umut verici projeler 31 Mart 2023’te başvuru göndermeye başlayabilecek.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/donanim/amerika-cip-uretiminde-dunyaya-meydan-okuyacak-63ffbddb4867ab2d00311ef7

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu