Sıradaki içerik:

WhatsApp Kullanıcıların İsteğini Yerine Getirdi!

e
sv

AMD İşlemcili Bilgisayarlarda Artış Bekleniyor!

311 okunma

İşlemci deyince akla ilk gelen şirketlerden bir tanesi olan AMD kullanıcıları yeni bilgisayarlar ile tanıştırmayı düşünüyor.

İşlemci deyince akla ilk gelen şirketlerden bir adetsi olan AMD kullanıcıları yeni bilgisayarlar ile tanıştırmayı düşünüyor. Dünya çapında bilgisayar siparişlerine yetişemeyen işlemcili markaları kapasite artırmaya çalışıyor.

Bildiğiniz üzere Intel ile sıkı bir rekabet ortamında olan AMD, her geride bıraktığımız gün daha agresif bir şekilde büyümeye çalışıyor. Şirketin son vakitlerde destekçisi arttı ve kullanım seviyesi da yükseldi. Şimdi ise Ryzen 4000 prosedürcüli bilgisayarları pazara sürmenin rahatlığını yaşıyorlar. Birçok bilgisayar kullanıcısı bu prosedürcüleri çok beğenmişti.

AMD İşlemcili Yeni Bilgisayarlar Piyasaya Çıkacak

AMD Oyun Çözümleri Yöneticisi olan Frank Azor doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre bundan sonra çok daha çok AMD prosedürcüli bilgisayarlar piyasada yer alacak. Bu ay ve istikbal ay çoğu Ryzen donanımlı bilgisayar amacıyla çalışma başlattıklarını söyledi.

Şirket, Ryzen prosedürcüli bilgisayarlarlara ek olarak birkaç adet de Radeon ekran kartına sahip bilgisayarların pazara sürüleceğini belirtti. Hem de yetkililer, koronavirüs salgınının beklenmedik gecikmeler yarattığını da ekledi. Normal şartlarda bu bilgisayarlar çok daha erken istikbalti. Firmanın Ryzen 4000 prosedürcüsiyle pazara sürülen cihazlar, en çok NVIDIA’nın RTX 2070 ekran kartına sahipti. Intel’in 10. kuşak yeni prosedürcüleri ise, NVIDIA’nın en yeni kartlarıyla beraber pazara sürülebiliyor.

Şirket her ne kadar bu ay ve istikbal ayı bilgisayar üretimi amacıyla net bir tarih olarak verse bile, hal pek öyle değil. Şu an amacıyla şimdilik sular durulmadı ve her an her şey olabilir. Bu amaçla AMD prosedürcüli yeni cihazlar bir oran daha geç çıkabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.