AMD, 2020 İçin 64 Çekirdekli İşlemcisini Doğruladı

1 dk


Gelecek yıl, ikinci kuşak amiral gemisinde 2990WX’te tespit edilen 32 çekirdekten ve 64 çekirdekten 64’üne 64 prosedür çekirdeği ve 128 iş parçacığı olan AMD’nin ilk Threadripper CPU’sunun pazara sürüleceğini göreceksiniz.

AMD şimdilik Ryzen Threadripper 3990X amacıyla tam bir çıkış tarihi ya da fiyat bilgi kapasitesi vermedi, fakat bunun ucuza gelmesini beklemeyin; AMD’nin ilk iki üçüncü kuşak Threadripper çipinin en pahalı fiyatı 1.999 dolar.

AMD, yaklaşmakta olan CPU’nun kendisi ile ilgili çok bilgi yayınlamamasına karşın, sızdırılmış bir sunum slaydı, toplam 288 MB önbellek ve 280W TDP olacağını iddia ediyor.

Her ne kadar bu prosedürcü yüksek bir soğutma çözümü gerektirse de, TDP’nin AMD’nin iki katına çıkmasına karşın sahip olunan Threadripper çipleri ile aynı olması ilginç.

Bununla birlikte, şu anda yaklaşmakta olan CPU’nun saat süratleri ile ilgili hiçbir şey bilmiyoruz, bu yüzden termal performansını güvenliğini sağlamak amacıyla bunların daha düşük olabileceği spekülasyonları var.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
7 Paylaşım, 58 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir