Sıradaki içerik:

Google Pixel Telefonları Şimdi Mayıs Güvenlik Güncellemesi Geliyor

e
sv

Amazon’un Crucible Adlı Oyunu 20 Mayısta Çıkıyor!

653 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

E-ticaret devinin Salı günü yaptığı açıklamada, Amazon’un orijinal oyun geliştirme kolundan yeni, ücretsiz oynanabilen bir PC oyunu olan Crucible’ın bu ayın başlarında başlayacağını duyurdu.

Amazon Game Studios’un ilk büyük bütçeli orijinal oyunu, çünkü stüdyo çoğunlukla bölümün 2012’de piyasaya sürülmesinden bu yana Android uygulama mağazası aracılığıyla piyasaya sürülen tablet oyunlarına odaklandı.

Oyun bir bilim-kurgu üçüncü şahıs nişancı olduğunu birlikte karışımlar popüler oyunun bir demet gibi takım atıcılar bileşenleri içeren tasarımları Blizzard ‘ın Overwatch Valve’nin gibi savaş arena oyunları Dota 2 Epic’in gibi ve savaş royale hit Fortnite ve Respawn en Apex Efsaneleri.

 Böyle sonuç sesler pozisyon olabilir son beş yılın oyunları endüstrisinde en baskın rekabet başlıkları bir arada, Kristal’i o kalktıktan çıkarsa Twitch ve e-spor sahnenin ön planda.

Crucible , belirli yeteneklere sahip farklı karakterlerden oluşan bir liste içerecek – Amazon, diğer oyunların çoğu gibi onlara kahraman demiyor – ve her biri rekabetçi oyunun en büyük türlerine dokunan üç farklı oyun modu. Kurdeşenlerin Kalbi olarak adlandırılan ilk mod, AI tarafından kontrol edilen düşmanlara karşı iki takımı çukurlaştıran dört veya dört mod olacak. 

İkinci mod olan Alpha Hunters, bir savaş royale yarışmasında iki kişilik sekiz takımı birbirlerine karşı koyacak ve son takımın galibi ilan edildi. Ve son mod olan Harvester Command, “özü” toplamak ve karakterlerinizi oyun ortasında yükseltmek için sekiz kişilik iki takımı birbirleriyle karşılaştırarak Dota 2 ve League of Legends gibi geliyor.

Bir oyun gibi bu her kesinlik sesleri herkese her şeyden biraz sunmaya çalışırken, Her iki oyun da oynaması ücretsiz, sadece PC’ye yönelik oyuncular, Twitch’te en iyi görüntüleme alanını yakalamak için birçok flamalar ve profesyonel oyuncuları kazanmaya çalışacak.

Büyük fark, Crucible’ın bazı pazarlama avantajları sunabilen Twitch’e sahip olan şirket tarafından yaratılması ve yaratıcılarının sıradan oyuncuları ve rekabetçi oyuncuları hedeflemesi gibi görünüyor, Valorant kesinlikle rekabetçi kalabalığa hitap ediyor. Crucible da bu ayın başlarında lanse edilirken, Valorant yaz mevsiminin sonuna kadar çıkmayacak. Ama her ikisi de dikkatini çekmek için yarışacak

Crucible ilk olarak 2014 yılında geliştirme yoluna girdi ve resmi olarak Amazon’un sahip olduğu canlı akış platformuna adanmış yıllık kongre olan TwitchCon’da 2016 yılında resmen duyuruldu. O zamandan beri, Seattle merkezli bir yan geliştirme ekibi olan Amazon Game Studios ‘Relentless , geçen ay New York Times’tan gelen bir rapora göre, birçok kez yeniden tasarladı . Rapor, Amazon’un Mart ayında Crucible’ı serbest bırakmayı planladığını , ancak stüdyo yöneticilerinin COVID-19 nedeniyle Nisan’a kadar ertelemeye ve daha sonra Mayıs’a kadar geri çekmeye karar verdi.

“Biz sadece dünyanın birkaç hafta içinde olacak bilmiyorum,” Frank Castle, Amansız Studio başkanı anlattı NYT anda. Karar, oyunu, “kendileriyle veya sevdikleriyle oldukça zor zamanlar geçirebildikleri yıllarca hayatları boyunca çok sıkı çalışan bir ekip üzerine bir ton baskı uygulamak yerine geciktirmekti”.

2016 yılında ortaya çıktığı sırada Amazon, bir oyuncunun oyunu bir tür oyun ustası denetleme maçı olarak canlı olarak yayınlamasına izin vererek benzersiz bir avantaj sağlayacak Twitch entegrasyonunun bazı öğelerini planlıyordu. Dört yıl sonra, Amazon’un basın açıklaması bu özellikten hiç bahsetmediği için bunların hiçbirinin şimdi Crucible’da kaldığı açık değil.

Crucible, Amazon Game Studios’un bu yıl piyasaya sürdüğü iki büyük bütçeli oyundan sadece bir tanesidir. Yeni Dünya olarak adlandırılan ikincisi, bu Ağustos ayında piyasaya sürülecek olan çok oyunculu bir çevrimiçi (MMO) oyun olacak, ancak başlık, neye benzediği veya neye benzediği ve hangi popüler MMO oyunlarının ilham kaynağı olabileceği hakkında çok az şey biliniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.