GenelGündem

Amazon’dan Market Hamlesi

Amazon, 2020’de değişik tipte bir market açmayı planladığını doğruladı. Böylece fiziksel perakende dünyasına daha çok giriş sağlıyor. Raporlar, bu senenin ilk haftalarında Amazon’un Düşük Maliyetli bir “bakkal” formatı üstünde çalışıp tüm yiyeceklere ve Amazon Go’ya seçenek olduğunu belirtti.

NET doğrulusunda ilk bildirildiği üzere, “Amazon’un ilk bakkal” olarak tanımladığı outlet amacıyla dört iş ilanı yayınladı. Stokları dolduracak ve satış noktalarıyla ilgilenecek iki bakkal çalışanı, yiyecek sayaçları ve grup lideri olarak çalışacak bir yemek servisi çalışanı işe alıyor.

Amazon’un Woodland Hills’de 35.000 metrekarelik bir alan amacıyla kiralama imzaladığı bildirildi. Konumu daha evvelce bir Toys ‘R’ Us’ya ev sahipliği yapmıştı.

Bakkal Whole Foods’dan değişik olacak ve Amazon Go mağazalarının kasiyersiz teknolojisini kullanmayacak, bunun yerine geleneksel kasayı tercih edecek. Amazon, mağazanın şimdilik ne çağrılacağını, daha çok yer açıp açmayacağını ya da ürün seçimi ve fiyatlandırmanın nasıl görüneceğini açıklamadı.

Yayına göre, Amazon’un yeni mağazaları hazır yiyecekler, içecekler ve atıştırmalıklar (oreo, soda vb) sunacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu