Gündem

Amazon, Türkiye’deki İlk Reklamını Yayınladı!

Amazon Türkiye, ülkemizdeki ilk ana akım reklam kampanyasını bugün başlatıyor. “Yılın Son Fırsatları” adlı kampanyası amacıyla bir reklam filmi hazırlayan Amazon, reklam kampanyalarını ana akım medyaya genişletiyor. Bugün itibarıyla başlayan kampanya kapsamında birtakım ürünler, yüzde 70’e varan indirimlerle satılacak.

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından bir tanesi olan Amazon, bir süredir Türkiye’de de aktif olarak hizmet veriyor. Fakat bugüne kadar Amazon, rakip platformulardan değişik olarak reklam kampanyalarını daha çok internet kullanıcılarını amaç alacak şekilde gerçekleştiriyordu. Şirket, Türkiye’deki ilk TV reklamını yayınlayarak bu hali değiştirmiş durumda.

Amazon doğrulusunda yapılan reklam filmi, ‘Yılın Son Fırsatları’ ilişkisi üstüne çekilmiş durumda. Şirket bu bağlamda, sene sonu amacıyla düzenlediği kampanyaların tüketiciye ulaşmasını amaçlıyor. Çeşitli ürün gruplarında değişik oranlarda indirim yapan platform, hazırladığı reklamla daha çok tüketicinin Amazon ile tanışmasını umuyor.

Amazon’un Türkiye’deki ilk reklamı, hem TV hem de radyolarda yayınlanacak

amazon turkiye ilk reklam teknobizdeyiz
Amazon, Türkiye'deki İlk Reklamını Yayınladı! 3

Amazon’un Türkiye’deki ilk reklam kampanyası, bugün itibarıyla yayında olacak. Şirket, hazırladığı reklam filmini hem televizyon hem de radyolar üzerinden yayınlayacak. Sonuç olarak reklamın olası olan en yüksek sayıda tüketiciye ulaşması sağlanacak. Bu arada, kampanya kapsamında tüketicilere, yüzde 70’e varan indirimler sunulacağını da ifade edelim. Bugün başlayan kampanya, 31 Aralık tarihine kadar devam edecek.

2020 senesinde Türkiye, pandeminin de etkisiyle e-ticarete her zamankinden daha çok önem verdi. Genellikle de Kasım ayı kampanyaları, tüketicileri anormal civarda alış verişe sevk etti. Bu bağlamda da Trendyol, kasım ayının en çok ziyaretçi alan alış veriş sitesi oldu. Hem de tüketiciler, harcadıkları paralarla da Türkiye’de rekor kırdılar. Bu istatistikleri görmezden gelmeyen Amazon, sektördeki konumunu sağlamlaştırmak amacıyla kampanyalarını ana akım medyaya genişletmiş gibi görünüyor.

Amazon Türkiye’nin ilk reklam filmi

YouTube video

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu