Amazon, İntiharı Aratan Müşterilere Yardım Sunmaya Başlayacak!

1 dk


Amazon.com Inc, intihar konusu ile alakalı sitelerini sorgulayan müşterilere yardım hattı telefon numaralarını tanıtmayı planlıyor.
Amazon’un ABD sektöründe geride bıraktığımız hafta “intihar” kelimesini aratan kullananlara “intihar kitleri” ve isimler gösteren neticelerın görüntülendiğini gözlemleyerek bu kararı aldı.

Hindistan internet sitesinden elde edilen neticeler arasında uyku hapları, böcek ilacı ve “Nasıl İntihar Edilir” başlıklı bir kitap vardı.
Amazon’ların, genişleyen pazarını denetlemekte zorlandıkları zorluklarla karşı karşıya kalan büyük teknoloji şirketlerinin düzenleyici araştırmaları giderek artıyor;
Şirket, internet sitesine göre tüccarların intiharı teşvik eden ya da yücelten medya dışı mamüller satmasını yasakladı.

Geçen hafta Wall Street Journal’da yayınlanan bir raporda Amazon’da aldatıcı bir şekilde etiketlenmiş ya da ABD ajanslarının yasaklanmış ya da tehlikeli olduğunu bildiren 4.000’den çok unsur belirleme edildi.
İntihar yardım hattı bilgisi, birtakım mamüllerin ayrıntılı sayfalarına eklenerek müşterilere Ulusal İntihar Önleme Hayat Çizgisi gibi kuruluşlar vasıtasıyla bedava ve saklı desteğin sağlandığını bildirdi.

Mesaj, intiharla alakalı ifadeleri arayan müşteriler amacıyla önümüzdeki haftalarda dağıtılacak ve istikbal haftadan itibaren Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık’taki alakalı kitap ürünü ayrıntı sayfalarında görünecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

69
8 Paylaşım, 69 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir