Sosyal Medya

Amazon depolarındaki robotlar işyerinde yaralanmaları daha da kötüleştirebilir!

Robotlar yardım etmek için burada olduklarını söylüyorlar. Hayatlarımızı kolaylaştıracaklarını söylüyorlar. Evet, bunu daha önce duymuştuk.

images
Amazon depolarındaki robotlar işyerinde yaralanmaları daha da kötüleştirebilir! 3

Reveal’den kapsamlı bir rapor Amazon yerine getirme depolarındaki işyerindeki yaralanmalar hakkında yeni bilgiler içermektedir. Elde ettiği kayıtlara göre, Amazon işçilerinin, işçilerin işten ayrılmalarını veya iş işlevlerini kısıtlamalarını gerektiren vakalar olarak tanımladığı “ciddi” yaralanmaların miktarı , depo endüstrisi standardının iki katıdır : 100 işçi başına 9.6 Depo çalışma alanı 100’de dört standarttır. 

Ancak hepsi bu kadar değil: Bu istatistikler Amazon’un verimliliği ve hatta güvenliği artırmak için tasarlanmış robotlar getirdiği depolarda önemli ölçüde kötüleşiyor. Örneğin, robotlar çalışanlara ürün raflarını getirmek için kullanılır, böylece iş günü boyunca mil ve mil yürümek zorunda kalmazlar. Robotlar ayrıca ürünleri taşıma kayışları aşağıya gönderir, böylece çalışanlar sipariş için kolayca ürün alabilirler. 

Ancak, çalışanların işyerlerini daha güvenli hale getirmek yerine, veriler bunun tam tersi bir etkiye sahip olabileceğini gösteriyor. Reveal, kayıtları aldığı 23 depodan (ABD’de toplam 110 tesis var), en yüksek yaralanma seviyesine sahip olanların “çoğu” robotlarının kullanıldığını söylüyor:

  • Robotları kullanan bir Kent, Washington tesisinde bir yılda 292 ciddi, 100 işçi için 13 ciddi yaralandı. 
  • Bir Tracy, CA deposundaki ciddi yaralanma oranı, beş yıl önce robotları piyasaya sürdükten sonra “neredeyse dört katına çıktı”, “2015’te 100 çalışan başına 2.9’dan 2018’de 11.3’e çıktı.”
  • Oregon’da 2018’de açılan ve Troutdale’de robotik olan bir fabrika en yüksek yaralanma oranına sahipti: 100 işçi başına 26 ciddi yaralanma.

Amazon, işyerinde yaralanma sayısının yüksek olduğunu, çünkü yaralanmaları bildirme konusunda gayretli olmak istediğini ve çalışanları kayıp işlerden caydırmak istemediğini belirtti.

Bir sözcü Reveal, “Ortaklarımızın güvenliği için optikler için optimize etmekten çok fazla rapor vermek ve liderlik etmek istiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu