Gündem

Amazon, Bitcoin ile Ödeme Almaya Hazırlanıyor

Kripto para piyasalarının yeşillenmesindeki en kuvvetli etmenlerden bir tanesi olan Amazon, çok ilgi çekici bir konuyla gündemde. İddialara göre şirket, başta Bitcoin olmak üzere Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash ile ödeme almaya hazırlanıyor. Hem de şirket, kendi kripto para birimini de pazara sürecek.

Kripto para piyasalarının yemyeşil bir güne uyandığından, Bitcoin’in 32 bin dolardan 39 bin 280 dolara kadar yükseldiğinden bahsetmiştik. Bu artışın sebebi tam olarak bilinmese de en kuvvetli etkenlerden bir tanesinin Amazon’la alakalı bir iddia olduğunu da tekrar o içeriğimizde dile getirmiştik.

Söz hususu iddianın sahibi, İngiltere merkezli City A.M adlı bir ekonomi gazetesi. Amazon’da çalışan bir yöneticiye dayandırılan iddiaya göre şirket, başta Bitcoin olmak üzere detaylı kripto para birimleriyle ödeme kabul etmeye başlayacak. Üstelik şirket, bu işi yönetecek bir eksper da arıyor. Fakat bu eksper, sadece Bitcoin’in ödeme tekniği olarak kabul edilmesini sağlayacak süreci yönetmekle kalmayacak.

Amazon, kendi kripto para birimini çıkaracak

amazon btc odeme alacak teknobizdeyiz
Amazon, Bitcoin ile Ödeme Almaya Hazırlanıyor 3

İsmi açıklanmayan Amazon çalışanına göre şirket, kendi kripto para birimini de pazara sürmek istiyor. İşte bu yüzden, işe alıncak olan kripto para ve Blockchain uzmanının iş yükü çok daha ağır. Önce Bitcoin’le ödeme yapılmasını sağlayacak olan kişi, daha sonra Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash ile ödeme olanağının sunulmasını sağlayacak. Daha sonra da en büyük plana geçilecek. Tüketiciler, Amazon’un kendisine ait kripto para birimi ile tanışma olanağı yakalayacaklar. Bütün bu süreç, bu senenin sonuna kadar başlayıp, 1 sene ortamında de sonuçlanmış olacak.

Söz hususu iddianın kaynağına göre Amazon’un kripto para ve Bitcoin ödemeleri planı, yeni bir şey değil. Şirket zaten, son birkaç senedir bu planların üstünde çalışıyor. Üstelik talimat, Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos’un ta kendisinden geldi. Yani bu direktifin reddedilmesi gibi bir hal söz hususu değil. İnsanların alış veriş alışkanlıklarını değiştirmesini gerçekleştiren platform, yakın bir ileride kripto para tüketiminin yaygınlaşmasını sağlayacak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu