Gündem

Almanya’dan Doğalgaz Tasarrufu Önerisi: ‘Emekliler Kışı Türkiye’de Geçirmeli’

Alman Bild gazetesinde ‘Emekliler kışı Türkiye’de geçirmeli’ başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, gazdan tasarruf edebilmek için emeklilerin kış aylarını Türkiye ve güneyinde bulundan Mallorca, Tunus üzere ülkelerde geçirmesi önerildi. Kış aylarını bu ülkelerde geçiren emeklilere 500 avro yardımda bulunulacağı tabir edildi.

almanyadan dogalgaz tasarrufu onerisi emekliler kisi turkiyede gecirmeli 0 JsbkgYCy

Almanya, Rusya-Ukrayna ortasındaki savaş sebebiyle yaşanan gaz krizine tahlil olarak emeklileri ülkeden göndermeyi buldu.

Bild gazetesinde yer alan ‘Emekliler kışı Türkiye’de geçirmeli’ başlıklı haberde Almanya seyahat acenteleri derneği VUSR Lideri Marija Linnhoff, bilhassa emeklilerin kış aylarını Türkiye ve Türkiye’nin güney kentleri, Mallorca yahut Tunus’ta geçirebileceğini söyledi.

Independent’ta yer alan habere nazaran, Linnhof, hükümetin bu hususta kişi başı 500 euro yardımda bulunabileceğini belirtti. Bu durumunun hem Almanya’da daha az ısınma sarfiyatına neden olacağını hem de koronavirüs salgını ve Ukrayna savaşı nedeniyle olumsuz etkilenen turizm bölgelerine kar sağlayacağını vurguladı.

Bild gazetesinde yer alan kelam konusu haber şu formda ????

almanyadan dogalgaz tasarrufu onerisi emekliler kisi turkiyede gecirmeli 1 rphyCv5B

Almanya Toplumsal Demokrat Partisi’nden Ralf Stegner ise kelam konusu öneriyi eleştirerek, ‘Bu, çılgınca bir fikir. Güç siyaseti meselelerimizin tahliline bir katkı değil’ sözünü kullandı.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin İktisat Bakanı Andreas Pinkwart de emeklilerin ülkeden ayrılmasının satın alma gücüne olumsuz yansıyacağı belirtildi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/almanya-dan-dogalgaz-tasarrufu-onerisi-emekliler-kisi-turkiye-de-gecirmeli-1066477

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu