Gündem

Almanya’da 13 Yaşındaki Emirhan’a Polis Şiddeti: ‘Bu İşin Peşini Bırakmayacağız’

Almanya’nın Duisburg kentinde 13 yaşındaki Emirhan’a seçim afişini yırttığı gerekçesiyle polisin sert müdahalesine reaksiyon gösteren 45 yaşındaki baba Ersen Altıntaş, polislerden davacı olacağını belirtti.

almanyada 13 yasindaki emirhana polis siddeti bu isin pesini birakmayacagiz 0 zUd6FCLF

Duisburg’da makinist olarak çalışan baba Ersen Altıntaş, AA muhabirine, 13 yaşındaki bir çocuğa hangi münasebetle olursa olsun bu türlü bir müdahalenin güzel görülemeyeceğini, olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

12 Nisan’da meydana gelen olayı anlatan 13 yaşındaki Emirhan Altıntaş, olay günü arkadaşlarıyla dışarı çıktıklarını, bir kilisenin önünde arkadaşıyla şakalaşırken istikrarını kaybedip yere düştüğünü, düşerken de tutunmak için uzandığı seçim afişiyle yere kapandığını anlattı.

Emirhan Altıntaş, ‘Olayı gören bir bayan, polis çağırdı. Arkadaşlarımla parkın içine gidip oturduk. Oraya bir bayan bir de erkek polis geldi. Beni tutup üzerimi aradılar, telefonumu ve çantamı aldılar. Korktuğum için geriye gittim, erkek polis tutup beni yere attı ve dizleriyle boğazıma bastırdı, o an nefes alamıyordum ve her yer karardı. Kollarıma ve bacağıma bastırıp beni yerlerde sürüklediler.’ dedi.

Polislerin üzerine çullanmasıyla canının çok yandığını belirten Emirhan Altıntaş, olayın üzerinden vakit geçmesine karşın polis gördüğünde hala çok korktuğunu tabir etti.

‘Bu işin peşini bırakmayacağız’

Kaynak: https://onedio.com/haber/almanya-da-13-yasindaki-emirhan-a-polis-siddeti-bu-isin-pesini-birakmayacagiz-1061940

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu